Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Naturalny sposób na poniedziałkową chandrę

Czy zdarza Ci się, że dopada Cię poniedziałkowy stres i spadek formy? Czy poniedziałki bywasz rozdrażniony i czujesz przytłoczenie nadmiarem czekających Cię  obowiązków? Czy chciałbyś z entuzjazmem, uśmiechem i lekko wkroczyć w początek tygodnia?

W Wielkiej Brytanii przeprowadzono ankietę z której wynika jasno – poniedziałki to najbardziej dołujący dzień tygodnia, który rozkłada nas regularnie na łopatki i nie pozwala się uśmiechnąć. Aż do godz. 11.16…

Z badań wynika, że po weekendzie trudno nam wskoczyć z powrotem w tryb wytężonej pracy, dlatego najczęściej tego dnia udaje nam się produktywnie spędzić zaledwie 3 i pół godziny.

Według ankiety najbardziej w poniedziałki cierpią osoby w wieku 45-54 i to one najwięcej narzekają z powodu rozpoczęcia nowego tygodnia pracy – aż 12 minut.

Co możemy zrobić, aby z entuzjazmem i gładko wejść w poniedziałkowe zadania i obowiązki?

Większość ludzi „około poniedziałkowy” spadek nastroju dopada już w niedzielne popołudnie, kiedy to nas umysł zaczyna już pracować nad czekającymi go obowiązkami. Niektórzy czują lęk (w głowie pojawiać zaczynają się pytanie „Czy sobie poradzę?” , „Jak się sprawdzę podczas czekającej mnie prezentacji czy spotkania?”, „Czy zdążę ze wszystkim do piątku?”). Inni odczuwać zaczynają nostalgię i smutek („Weekend, który tak miło spędziłem się kończy” , „To co miłe przemija, a czek mnie ponowna mobilizacja i aktywacja”). Wielu osobom doskwiera natłok myśli i Ci już w niedzielne popołudnie nie mogą zrelaksować się i odseparować.

Sprawdzonymi metodami na niespokojny umysł, jest przerzucenie wszystkiego na papier, przygotowanie zadań do wykonania, a tym samym „wyrzucenie ich z głowy”. Świetną metodą jest wizualizacja. Należy w każdej możliwej chwili zamknąć oczy i tak często, jak tylko się da tylko wyobrażać sobie idealny scenariusz nadchodzącego tygodnia.

O technikach moglibyśmy pisać długo, ale szczególną uwagę zwrócić chcemy na naturalne, roślinne ekstrakty, które pomogą nam zapanować nad negatywnymi emocjami.

Na pomoc przychodzi nam terapia doktora Bacha– system 38 ekstraktów odpowiadających poszczególnym stanom emocjonalnym- całkowicie bezpiecznych, nie powodujących uzależnień, dla wszystkich zarówno dzieci, jak i dorosłych.

W poniedziałkowej chandrze pomogą nam następujące esencje Bacha :

Grab (Hornbean)- dla odczuwających zmęczenie psychiczne i powątpiewających, czy wystarczy im się , by podołać trudnościom dnia codziennego. Wyzwala kreatywność, zapał do działania.  Ludzie ci odkładają swoją pracą na później lub szukają wszelkich możliwych pretekstów i zajęć, które odciągnęłyby ich od zaległych obowiązków,

Oliwka (Olive)- jest to ekstrakt dla ludzi, którzy utracili dużo energii na skutek przepracowania fizycznego, psychicznego lub po przebytej chorobie. Utrata sił sprawia, że nie interesują się tym, co ich otacza – również sprawami, które wcześniej dostarczały im wiele satysfakcji i radości. Przywraca energię , chęć do działania i zainteresowanie tym, co dzieje się wokoło.

Osika (Aspen)- na niepokój i  napięcie psychiczne niemożność zrelaksowania się, odprężenia, dla osób, które dopadają lęki z niewyjaśnionej przyczyny

Kroplik (Minimmulus)- na lęki uzasadnione, gdy potrafimy sprecyzować czego się obawiamy na przykład surowego szefa, realizacji planu, planowanego wystąpienia publicznego czy prezentacji, esencja tak dodaje odwagi i wzmacnia wiarę w swoje siły.

Modrzew Europejski (Larch) to esencja na brak wiary w siebie, dla ludzi, którzy unikają podejmowania prób, ponieważ pewni są porażki, czują się gorsi, mniej doświadczeni, niekompetentni. Modrzew dodaje pewności siebie.

Kasztanowiec Czerwony (Red Chestnut) – to ekstrakt na ciągłe zamartwianie się i obawy o codzienne sprawy, obowiązki, o to, czy podołamy z obowiązkami, daje odczucie odprężenia i spokoju przez co wydajniej możemy wykonać swoje obowiązki

Kasztanowiec biały (White Chestnut)– na kłopoty z zasypianiem, natłok niechcianych, natrętnych, nawracających czarnych myśli, pomaga się wyciszyć.

Metod na poniedziałkowe spadki nastroju jest sporo. Jak zatem planujesz sobie poradzić, aby zniwelować skutki stresu tego dnia?

Jeśli chcesz doświadczyć ekstraktów na sobie, zapraszam do kontaktu.

Naturalny sposób na poniedziałkową chandrę

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.