Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Esencje australijskie

Esencje kwiatowe mają bardzo długą historię przeplatającą się przez wiele kultur. Stosowane były jeszcze przed naszą erą w celu utrzymania i odzyskania zdrowia.

W literaturze znajdujemy informację, że esencje kwiatowe były bardzo popularne w cywilizacjach znanych nam dzisiaj jako Lemura i Atlantyda.

Aborygeni australijscy też przez tysiąclecia używali kwiatów z buszu w celu odzyskania równowagi emocjonalnej i leczenia dolegliwości fizycznych. Zwykle jedli cały kwiat, a esencja w formie rosy naenergetyzowanej przez słońce przyjmowana była wraz z kwiatem. Jeżeli roślina była niejadalna mieli zwyczaj siadania przy niej, aby w ten sposób przyjąć jej uzdrawiającą wibrację.

 

Esencje kwiatowe były używane w starożytnym Egipcie, w Azji, Europie i Ameryce Południowej.

 

Ten system uzdrawiania zwany medycyną wibracyjną został ponownie odkryty i spopularyzowany przez brytyjskiego lekarza dr Edwarda Bacha. Pracował on wyłącznie z roślinami kwitnącymi w Anglii.

 

Na początku lat 80-tych Ian White, pochodzący z rodziny zielarzy od pięciu pokoleń australijski psycholog, lekarz medycyny naturalnej i homeopata rozszerzył ten system wprowadzając kwiaty z rejonu całej Australii.

 

Ian spędził dzieciństwo w buszu i uzdrawiającej mocy australijskich roślin uczyły go jego babka i matka. Przez wiele lat podróżował po całym kontynencie badając i rozwijając obecny zestaw 67 esencji. Ian White jest dyrektorem firmy Australian Bush Flower Essences rozprowadzającej australijskie esencje po całym świecie i prezesem Australijskiego Stowarzyszenia Kwiatowych Specyfików (The Australian Flower Remedy Society)). Publikuje swoje prace na łamach wielu popularnych miesięczników australijskich takich jak Australian Wellbeing, Simply Living, Nature & Health. Jest autorem opublikowanej przez Findhorn Press książki pt. „Esencje z Australijskiego Buszu” oraz serii kaset audio i video szczegółowo omawiających działanie i zastosowanie specyfików kwiatowych.

Akacja majowa. Robinia pseudacacia

Esencja z akacji majowej wprowadza mobilność, błyskotliwość, lotność, refleks, komunikatywność, towarzyskość. Pozwala oddalić lęki związane z nawiązywaniem nowych znajomości i kontaktów. Usprawnia wszelką konwersację. Usuwa obawy dotyczące wiedzy i sprawności intelektualnych. Wzmacnia refleks i szybkość myślenia. Pomaga przezwyciężyć obawy związane z podróżami, ułatwia pozbycie się fobii komunikacyjnych. Ałycza. Prunus ceraficera Cherry Plum Cechy pozytywne: Otwartość i przyzwolenie na proces wzrostu; przyzwolenie na dzianie się; zdolność nawiązywania kontaktu z nieświadomym. Pewność siebie w sytuacjach stresogennych. Wzorce nierównowagi: Lęk przed utratą kontroli; lęk przed popadnięciem w obłęd; lęk przed działaniem pod wpływem destrukcyjnego impulsu; gwałtowne napady złości. Babka lancetowata. Plantago lanceolata Pozwala uwolnić się od złych myśli, pokonuje lęk przed niepowodzeniami, daje wiarę w siebie i w swoje możliwości. Wskazany dla osób skromnych, niepewnych, nieśmiałych.

Bazylia pospolita. Ocimum basilicum

Pomaga połączyć pragnienie emocjonalne i seksualne, szczególnie gdy seks jest odczuwany jako coś złego albo wstydliwego. Ułatwia porozumienie między osobami, które żyją w konflikcie lub boją się seksu i próbują to maskować. Esencja dla ludzi, którzy oddzielają seksualność i duchowości. Często jest związana z poprzednią inkarnacją, kiedy stosowaliśmy celibat. Bazylia pomaga uświadomić sobie, że Bóg jest w każdej dziedzinie naszego życia i wszystkie aspekty są równie ważne i boskie. Również seks. Bez czarny. Sambycus nigra Ma uniwersalne działanie, szczególnie pomocny dla osób, które mają nadmiernie pobudzoną czakrę splotu słonecznego. Są zbyt otwarci na energie innych ludzi. Działa ściągająco. Stabilizuje ciało emocjonalne przez usprawnienie połączenia z ziemią a tym samym umożliwia odpływ negatywnych emocji. Uziemia

Bez lilak. Syringa vulgaris.

Łagodzi paraliż kręgosłupa, znosi sztywność, rozluźniając napięcie mięśni – ułatwia poruszanie się. Produkuje przeciwciała przy stanach zapalnych, rozpuszcza zwapnienia na kręgach i łagodzi paraliż spowodowany uszkodzeniem nerwu. Poprawia postawę, daje giętkość i wiotkość. Ułatwia asymilację wapnia, lecytyny i witaminy B. Poprawia krążenie energetyczne kręgosłupa (bóle pleców). Berberys żółty. Berberis agrifolium Usuwa strach przed złośliwością, wrogość, podejrzliwość, imaginowanie nieszczęść, manię prześladowczą, pesymizm czy lekkie stany paranoidalne. Pozwala zrozumieć motywy działania innych ludzi, pozbyć się lęku. Daje uspokojenie, odwagę, pewność siebie. Bieluń (biały). Datura candida. Angel s Trumpet. Cechy pozytywne: duchowe poddanie się podczas śmierci lub podczas głębokiej transformacji; otwarcie serca na świat duchowy. Wzorce nierównowagi: obawa przed śmiercią, opór przed poddaniem się życiu lub przekroczeniem progu duchowości; zaprzeczenie realności świata duchowego.

Bławatek. Cyntaurea cyanus

Esencja z bławatka pomaga rozpraszać zaślepienia i iluzje. Sprawia, że bardziej jasno widzimy cele w naszym życiu. Poprawia wzrok. Zasila energetycznie i wzmacnia przysadkę mózgową i podwzgórze, wpływając korzystnie na układ hormonalny, układ nerwowy, regulację apetytu i gospodarki wodnej organizmu. Wpływa również łagodząco przy migrenie. Bratek polny (Fiołek trójbarwny). Viola tricolor Niszczy wirusy, które powodują grypę, półpasiec, żółtaczkę, różyczkę itd. Działa również na prawą półkulę mózgu, wzmacniając intuicję i wymowę – znosi jąkanie. Brzoza brodawkowa. Betula pendula Pomaga uwolnić z organizmu skutki takich negatywnych emocji jak zmartwienie, strach, gniew, złość. Wprowadza do organizmu wiele łagodności i delikatności. Wspiera w wysiłkach zmierzających do opanowania ego i ułatwia kontakt z duszą. Jest pomocna do równoważenia pierwiastka męskiego i żeńskiego w organizmie tak by funkcjonowały harmonijnie. Pozwala na dostrzeganie własnej wartości, wzmacnia poczucie bezpieczeństwa i zdolności paranormalnych.

Bylica – piołun (żółty). Artemisia absinthium

Cechy pozytywne: integracja doświadczeń psychicznych i marzeń sennych z codziennym życiem; wielowymiarowa świadomość. Wzorce nierównowagi: niezdolność do harmonizowania sił psychicznych, skłonność do histerii lub emocjonalności, nadaktywność psychiczna bez kontaktu ze światem fizycznym. Bardzo gorzka esencja z piołunu ma bardzo interesujące działanie. Związana z płaszczyznami duchowymi. Wpływa na likwidację blokad powstałych na tych płaszczyznach. Jest pomocna we wszystkich schorzeniach, których praprzyczyna leży na płaszczyznach duchowych np. stwardnienie rozsiane, choroby psychiczne itd. Bylica pospolita. Artemisia vulgaris Ułatwia komunikację między mózgiem a neuronami, przez co zwiększa inteligencję. Pomaga ludziom zawiedzionym, uwalnia od fałszywych wyobrażeń i urojeń. Przynosi zrozumienie, zapomnienie starych krzywd. Wzmacnia RNA, dzięki czemu zmniejsza się wydzielanie hormonu stresu. Leczy reumatyzm, choroby skórne, nerwy.

Cebula. Allium cepa

Dla osób niezdyscyplinowanych, nieracjonalnych, nielogicznych. Łagodzi emocje zwiększa cierpliwość, zrozumienie, daje jasność umysłu i siłę życiową. Chaber łąkowy. Centaurea jacea Działa na podświadomość rozluźniająco ułatwiając uwalnianie zbędnych już archetypów i wzorców. Chaber wełnisty. Centaurea solstitialis. Star thistle Cechy pozytywne: wspaniałomyślność; natura dająca i dzieląca się z innymi, czująca wewnętrzny sens bogactwa. Wzorce nierównowagi: opieranie działania na lęku o brak szczęścia; niezdolność do swobodnego dawania i brania lub zaufania Opatrzności. Chmiel zwyczajny. Humulus lupulus Silny katalizator. Związany z czakrą korony i rdzeniem kręgowym. Wpływa na szyszynkę i autonomiczny układ nerwowy. Ożywia i przyśpiesza rozwój fizyczny i umysłowy, łagodzi nerwy, bezsenność, rytmy biologiczne, polepsza krążenie.

Chrzan. Armoracia lapathifolia

Działa wyciszająco na stresy i ból, reguluje temperaturę ciała. Stosuje się go w chorobach gorączkowych układu oddechowego, tarczycy i przytarczyc. Cykoria. Cichorium intybus. Chikory Cechy pozytywne: Nieuwarunkowana miłość, energia macierzyńska, dawanie bez oczekiwania wzajemności, umiejętność stwarzania innym poczucia bezpieczeństwa i zaufania. Leczy histerię, serce, obsesje, astmę, choroby ginekologiczne. Wzorce nierównowagi: Zaborczy typ osobowości, stałe nadmierne mieszanie się w sprawy innych, ciągłe krytykowanie wszystkiego; żądanie od otoczenia nieustającej uwagi. Dla osób despotycznych, władczych, wymagających, zazdrosnych, dla tych, które co prawda martwią się o innych ale głównie myślą o sobie, użalają się nad sobą, potrzebują dużo uczucia i boją się je stracić. Dlatego starają się podporządkować sobie bliskich. Przeważnie dotyczy to matek, teściowych, nauczycieli, pielęgniarek.

Cynia (czerwony). Zinnia elegans. Zinnia

Cechy pozytywne: dziecinny humor i figlarność; doświadczanie radosnego, wewnętrznego dziecka; bezstronne (obiektywne) spojrzenie na Ja. Wyzwala zdolność do zabawy, do psot. Wzorce nierównowagi: nadmierna powaga, ospałość, ociężałość, brak poczucia humoru; wewnętrzne dziecko zamknięte w sobie. Czereśnia. Prunus avium Uwalnia od negatywnych myśli, przynosi spokój, energię, radość życia i zapał w realizowaniu nowych pomysłów. Przynosi zdolność kontrolowania swoich instynktów wywodzących się z pierwotnej części naszej psychiki. Pomaga w ich uwolnieniu i spokojnym przeanalizowaniu.

Czerwiec jednoroczny. Scleranthus

Cechy pozytywne: Zrównoważenie, wewnętrzna pewność, zdolność podejmowania decyzji, zdecydowanie. Rozwija harmonię wewnętrzną, siłę woli, wytrwałość. Leczy wahania emocjonalne: płacz -śmiech, smutek – radość, miłość nienawiść; oraz fizyczne: ciśnienie niskie lub wysokie, biegunkę lub zaparcia, schizofrenię, histerię, nieskoordynowane ruchy, chorobę lokomocyjną i inne dolegliwości związane z brakiem równowagi. Wzorce nierównowagi: Niezdecydowany; całkowity brak równowagi wewnętrznej; poglądy i nastroje zmieniają się z chwili na chwilę; skoczek polny. Czosnek. Allium sativum Uwalnia od lęku, niepokoju, niepewności, stresu i osłabienia (zła przemiana energii, zaburzenia odpornościowe na tle psychicznym). Przynosi spokój, nadzieję i wiarę w siebie. Uwalnia od tremy przed występem. Cechy pozytywne: jednocząca świadomość, poczucie całości (jedni), która dodaje siły i odporności. Wzorce nierównowagi: bojaźliwość, słabość, łatwe uleganie wpływom, skłonność do niskiej witalności, podatność na infekcje wirusowe.

Czyściec błotny. Stachys officinalis

Katalizator – wzmacnia mentalnie i emocjonalnie. Pomaga przy astmie, chorobach oddechowych, serca, nerek, pęcherza, seksualnych, bólach głowy itp. Łagodzi konflikty na tle seksualnym, wzbudza energię i uspokaja. Dąb. Quercus robur. Oak Cechy pozytywne: Siła i wytrwałość ale również rozpoznanie własnych granic. Energia i wytrwałość płynące z poczucia radości. Przynosi moc, odwagę, godność, dostojność, szlachetność, duchowość, mądrość, cierpliwość i długowieczność. Silnie ukorzenia łączy z ziemią. Leczy sztywność szyi i ból pleców, wyczerpanie nerwowe, zapaść. Daje zrozumienie i pozwala pogodzić się ze swoimi możliwościami. Wzorce nierównowagi: Przybity i wyczerpany wojownik, który mimo wszystko idzie dalej i nie rezygnuje.

Dziewanna drobnokwiatowa (żółty). Verbascum thapsus. Mullein

Cechy pozytywne: silne poczucie wewnętrznego sumienia, prawdomówność, prostolinijność. Daje poczucie sprawiedliwości, moralności, poszanowania dla innych ludzi, ich przekonań i opinii. Lek wskazany dla osób niezdecydowanych. Pomaga podjąć decyzję, jaki kierunek obrać w życiu. Intuicyjnie otwiera świadomość i rozwija wiarę we własne siły. Koordynuje pracę grupy; rozwija poczucie wspólnoty. Wzorce nierównowagi: nie słyszenie wewnętrznego głosu; słabość i konfuzja, niezdecydowanie; okłamywanie siebie lub innych. Dziewięćsił. Carlina acaulis Dziewięćsił, jak sama nazwa wskazuje, pomaga odzyskać człowiekowi siły witalne, wolę życia i wolę bycia. Pozytywnie wpływa na pracę nadnerczy, nerek, pęcherza moczowego, kręgosłupa, kości, zębów i skóry. Polecany szczególnie dla rekonwalescentów po przebytych chorobach, ludzi wyczerpanych nadmierną pracą, starszych i wszystkich osób cierpiących z powodu chorób dziedzicznych.

Dziurawiec. Hypericum perforatum

Uwalnia od lęków przed czymś znanym i nieznanym (np. śmiercią, chorobą, utratą czegoś). Eliminuje koszmarne sny, niepewność, złudzenia, halucynacje, bezsenność, paranoję, a także duszności i moczenie nocne. Wskazany dla osób bardzo wrażliwych (dzieci), czułych, osłabionych i nieśmiałych. Daje pewność siebie, odwagę, nadzieję i żywotność. Lekarstwo dla ludzi cierpiących z powodu samotności. Echinacea (różowo – purpurowy). Echinacea purpurea. Echinacea. Cechy pozytywne: integralność serca, poprzez łączenie i utrzymywanie zintegrowanego Ja; szczególnie kiedy zostanie poddane ciężkiej próbie. Wzorce nierównowagi: uczucie zdruzgotania przez ciężką traumę, które zniszczyło sens Ja; zagrożenie przez fizyczną lub emocjonalną dezintegrację.

Fuksja zwyczajna. Fuchsia hybrida

Uwalnia od uczuć głęboko ukrytych w podświadomości: cierpienia, żalu, złości, uraz, które są powodem chorób psychicznych, pobudliwości lub ciągłego zdenerwowania (wysokie ciśnienie). Uwalnia od emocji negatywnych, wyostrza świadomość, równowagę duchową. Glistnik – Jaskółcze ziele. Cholidorium maius Oddziałuje na układy: 1. immunologiczny – wzmacniając pracę grasicy i szpiku kostnego i śledziony wpływa na oczyszczanie krwi. 2. pokarmowy – usprawniając pracę wątroby i zwiększając produkcję żółci. Korzystnie wpływa na pracę jelit, likwiduje polipy i nowotwory jelita grubego, pozwala dosłownie poruszyć się złogom energetycznym w jelitach.

Głowienka pospolita. Prunella vulgaris

Stymuluje siły samo uzdrawiające wpływające z naszego wnętrza. Powoduje głębokie zrozumienie sensu jedności ciała fizycznego i ducha. Lek wskazany dla osób uzależnionych od alkoholu, narkotyków itp. Prowadzi do odnowy i zerwania z nałogami. Wzbudza pragnienie wyleczenia się; wzmacnia psychikę, uspakaja i rozjaśnia myśli. Pozwala zaakceptować samego siebie i przemiany, jakie się w nas dokonują. Rozwija również siły uzdrowicielskie i energetyczne. Szczególnie zażywana na czczo powoduje, że emanujemy poczuciem, że możemy być pomocni i współpraca z nami jest korzystną. Zalecana we wszystkich chorobach, w których brak jest duchowej motywacji do wyzdrowienia czy nadmiernie oczekuje się pomocy z zewnątrz. Głóg dwuszyjkowy. Crataegus oxyacantha Łagodzi choroby serca, wzmacnia krążenie, leczy zaburzenia nerwowe, emocjonalne, stres. Uwalnia od więzów uczuciowych, cierpień (np. po rozwodzie, śmierci bliskiej osoby, ciężkiej chorobie itp.) Budzi nadzieję i chęć do walki. Zmniejsza sztywność kręgosłupa, hamuje rozwój guzów nowotworowych (ale nie pomaga w leukemii i raku kości).

Gorczyca. Sinapis avensis. Mustard

Cechy pozytywne: Duchowa wielkość, radość wewnętrzna. wesołość i promienna jasność. Wewnętrzna ostrość widzenia i stabilność zarówno podczas jasnych jak i pochmurnych dni. Wzorce nierównowagi: Okresy głębokiego smutku pojawiające się i znikające bez widocznej przyczyny, przygnębienie, nieokreślony lęk, niepokój, rozpacz, melancholia, złość, wściekłość, stany maniakalnodepresyjne. Grab. Carpinus betulus. Hornbeam Cechy pozytywne: Duchowa moc, świeżość i siła intelektu. Jasna, chłodna głowa; siła i tężyzna fizyczna, wigor i energia, prostowanie i wzmacnianie kręgosłupa. Bardzo dobry lek na rekonwalescencję. Wzorce nierównowagi: Sądzi, że jest zbyt słaby aby podołać swym codziennym obowiązkom, jednak w końcu daje sobie z nimi radę chociaż jest kompletnie wyczerpany fizycznie i umysłowo. Groszek szerokolistny (czerwono – purpurowy). Lathyrus latifolius. Sheet pea. Cechy pozytywne: zaangażowanie w sprawy społeczności; powiązania społeczne; poczucie sensu własnego miejsca na Ziemi. Wzorce nierównowagi: chaotyczność; ciągłe poszukiwanie czegoś; niezdolność do dobrych kontaktów ze społecznością lub znajdowania własnego miejsca na Ziemi.

 Grusza dzika

Usuwa skrzywienia i zmniejsza sztywność kręgosłupa, czyni go bardziej giętkim i elastycznym. Łagodzi bóle pleców. Gwiazda Betlejemska. Ornithogalum umbellatum. Star of Bethlehem Cechy pozytywne: Subtelność, uczenie się z doświadczeń. Reorientacja; przebudzenie ku wewnętrznemu życiu; otwartość na słowa otuchy, daje siłę i uspakaja wewnętrznie, uwalnia od strachu, znosi ból i cierpienie. Leczy artretyzm, astmę, arytmię, tarczycę, zanik głosu, niepewność w chodzeniu. Wzorce nierównowagi: Skutki fizycznego, duchowego lub psychicznego szoku, wypadku pourazowego z którego nie można się otrząsnąć np. śmierć bliskiej osoby, napad, gwałt, lęk, cierpienie. I jest to obojętnie czy ten stres miał miejsce dawno, czy też dopiero co.. Hyzop lekarski. Hyssopus officinalis Stosuje się przy chorobach psycho-emocjonalnych, spowodowanych poczuciem winy. Pomaga oczyścić sumienie (dzieci, więźniowie), usuwa napięcie z komórek DNA. Leczy chroniczne choroby układu oddechowego (astmę), wzmacnia organizm.

Irys niebiesko – fioletowy (Irys niemiecki). Iris germanica

Cechy pozytywne: ożywcza sztuka, głęboka duchowość, która jest w kontakcie z wyższymi sferami; promieniująca, mieniąca się zdolność widzenia z perspektywy. Usuwa poczucie rozczarowania i rozgoryczenia po nieudanym lub nieudolnym czynie albo opieszałym działaniu czy braku natchnienia. Budzi moc twórczą i chęć do życia. Łagodzi problemy z tarczycą, trzustką, trawieniem oraz bóle głowy. Wzorce nierównowagi: brak inspiracji i kreatywności; poczucie przygniecenia zwyczajnością życia; nuda. Jabłoń domowa. Malus sylvestris var domestica Cechy pozytywne; Rekonwalescencja, pełnia zdrowia. Złagodzenie niepotrzebnych strachów i obaw dotyczących zdrowia i uświadomienie sobie faktu, że zdrowie jest naszym naturalnym stanem. Na każdym poziomie, fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Wzorce nierównowagi: Ucieczka w chorobę, obawy związane ze zdrowiem, strach przed zakażeniem itp.

Jabłoń dzika (rajska). Malus pumila

Oczyszcza ciało, myśli i uczucia. Znosi obsesje, wstyd, złość. Człowiek staje się poważny, roztropny, zrównoważony, umiarkowany. Fizycznie leczy wysypki alergiczne, infekcje; mentalnie – łagodzi lęk przed zachorowaniem (rak, ślepota, hipochondria), a duchowo – pozwala zrozumieć własny organizm i zaakceptować go. Jaskier. Ranunculus occidentalis. Buttercup Cechy pozytywne: promieniujące światło wewnętrzne nie związane z oceną świata zewnętrznego lub sławą. Dla osób skromnych, nieśmiałych, niepewnych, bojaźliwych, obarczonych kompleksami. Rozwija akceptację i szacunek dla swojej osoby, daje wiarę we własne siły i odwagę. Sprawia, że po pewnym czasie roztaczamy atmosferę przyjaźni i życzliwości, dzięki czemu przyciągamy do siebie więcej przyjaciół. Wzorce nierównowagi: uczucie niskiej wartości; niezdolność do zdawania sobie sprawy z obecności lub doświadczenia obecności własnego wewnętrznego światła i unikalności.

Jasnota biała. lamium album

Szczególnie pomocna we wszystkich schorzeniach macicy i jajników np. zapalenia, mięśniaki, nadżerki itd. Powoduje także ugruntowanie, połączenie z ziemią. Jaśmin lekarski. Jasminum officinalis Reguluje wydzielanie błony śluzowej, oczyszcza przegrody nosowe – zatoki, gardło, płuca. Leczy choroby zapalne dróg oddechowych, niszczy wirusy, uwalnia od toksyn i nadmiaru kwasu w przewodzie pokarmowym. Leczy hipoglykemię, wzmacnia fizycznie i duchowo. Zwiększa produkcję plemników. Jawor. Acer pseudoplatanus Esencja z kwiatów jaworu wprowadza do umysłu zaradność, uszlachetnia duszę, usuwa lęki związane z problemami egzystencjonalnymi, pomaga usunąć typowe dla współczesnego człowieka obawy typu czy ja sobie poradzę? Ułatwia działania na poziomie bytowym, dodaje sprawności i zręczności podczas dowolnego rodzaju aktywności.

Jemioła. Riskumalbum solar

Poprawa w chorobach powstałych z autoagresji; pochodzących z różnych napięć emocjonalnych, rozterek duchowych, upokorzeń, niefortunnych związków, braku miłości i samoakceptacji. Pobudza układ immunologiczny, zwalczając chore komórki i przywraca zdrową krew. Harmonizuje pracę układu krwionośnego, reguluje ciśnienie krwi. Wzorce nierównowagi: smutek, zmienne nastroje, pesymizm, lęki, utrata wszelkiej nadziei. Sądzi, że osiągnął granice ludzkiej wytrzymałości. Jesion. Fraxinus excelsior Cechy pozytywne: Pomaga zdobyć spokojną pewność siebie, własnych potrzeb, poczucie własnej wartości, odnaleźć cele zgodne z wrodzonymi talentami i zainteresowaniami. Wzorce nierównowagi: Hierarchia wartości sprzeczna z naturalnymi potrzebami. Ograniczanie się na własne życzenie. Brak harmonii w działaniu.

Jeżyna (biało – różowy). Rubus ursinus. Blackberry

Cechy pozytywne: bogate manifestowanie się w świecie; jasno ukierunkowane siły woli; stanowcze działanie. Budzi zdolności artystyczne i chęć realizacji nowych projektów. Rozwija moc twórczą. Likwiduje niezdolność do przekształcenia celów lub idei w konkretne działanie oraz likwiduje lenistwo, pasywność i wewnętrzny chaos. Jeżówka żółto-czarna. Rudbeckia hirta. Black – Eyed Susan Cechy pozytywne: przebudzona świadomość, zdolna uznawać wszystkie aspekty Ja, penetrująca wnętrze. Wzorce nierównowagi: unikanie lub tłumienie traumatycznych lub bolesnych aspektów osobowości. Kasztana pąk (patrz Pąk kasztana).

Kasztanowiec czerwony. Aesculus carnea. Red Chestnut

Cechy pozytywne: Współczucie przy jednoczesnej ochronie własnej osobowości. Troskliwość i miłość do bliźnich; energetyczne powiązania na odpowiednich płaszczyznach; umiejętność zaakceptowania suwerenności bliskich osób. Leczy nadwagę, uzależnienia od papierosów. Wzorce nierównowagi: Nadmierna troska i lęk o innych. /np. o dzieci/ a zapominanie o sobie. Niepewność, nadwrażliwość, uzależnienia od innych Kasztanowiec zwyczajny. Aesculus hipocastanum. White chestnut Cechy pozytywne: Spokój umysłu, jasność myśli. Konstruktywne wykorzystanie silnej płaszczyzny mentalnej. Duchowy spokój i zdolność rozróżniania. Wzorce nierównowagi: Określone myśli krążą nieustannie po głowie, nie można ich się pozbyć; prowadzenie wewnętrznych dialogów i rozmów z samym sobą. Kasztan jadalny. Castanea sativa Cechy pozytywne. W momentach udręczenia wewnętrznego, pozwala nie tracić wiary i nadziei na pomoc Bożą i odnalezienie siebie Wzorce nierównowagi: Czarna rozpacz, smutek, poczucie beznadziejności, głęboka depresja, sytuacja bez wyjścia, separacja, utrata wolności, śmierć bliskiej osoby, osamotnienie, wielkie cierpienie.

Klon polny. Acer campreste

Równoważy przepływ energii w organizmie, łagodzi ból i przyspiesza proces odzyskiwania zdrowia. Kocanka piaskowa. Helichrysum avenalium Przydatna przy niedoczynności tarczycy uaktywniając ją i witalizując. Ma też dobroczynny wpływ na nerwy powodując ich uspokojenie i wzmocnienie jednocześnie Działanie jej obejmuje także wszystkie organy i układy związane ze splotem słonecznym powodując ich witalizowanie Koniczyna łąkowa. Trifolium pratense Dla osób odczuwających strach, panikę, mających poczucie katastrofy, wpadających w zbiorową histerię. Przynosi ukojenie, pozwala odzyskać zimną krew i równowagę psychiczną. Konwalia majowa. Convallaria majalis Esencja dla skrycie zakochanych, nieśmiałych, zagubionych, ukrywających swe uczucia głęboko w sercu. Pozwala się im otworzyć, dodaje odwagi do starania się o wzajemność wybranej osoby lub pogodne pogodzenie się z faktem nieodwzajemnionej miłości.

Koper ogrodowy. Anethum graveolens

Wspomaga przyswajanie doświadczeń. Ożywia, daje bystrość umysłu, zrozumienie sytuacji skomplikowanych i niezręcznych. Łagodzi stres spowodowany przemęczeniem, starzeniem się, autokrytycyzmem. Pomaga przy zwyrodnieniu komórek nerwowych (manii prześladowczej). Kosaciec żółty. Iris Jego działanie sięga głęboko w sfery duchowe powodując wzrost empatii, współczucia, wdzięczności i innych pozytywnych uczuć i stanowi jakby filtr dla niskich pragnień i emocji Krwawnik pospolity (różowo – purpurowy). Achillea millefolium var. Pink yarrow. Cechy pozytywne: kochająca innych świadomość; właściwe granice emocjonalne. Różowy krwawnik działa przede wszystkim przy emocjonalnej nadwrażliwości. Dla ludzi, którzy poprzez swoją aurę zbyt mocno przyjmują emocje innych. Ten kwiat pomaga też rozróżnić czy to jest moje uczucie, czy pochodzi od kogoś innego. Wzorce nierównowagi: siły współczujące niezrównoważone; aura nadmiernie wchłaniając

Krwawnik pospolity (biały). Achillea millefolium. Yarrow.

Cechy pozytywne: promieniowanie wewnętrzne i silna aura; współczująca świadomość; głęboka wrażliwość; dobroczynne siły uzdrowicielskie. Zalecany dla osób wrażliwych, które chłoną wszystko jak gąbka, wiecznie podekscytowanych, nieodpornych, trwożliwych i podatnych na wpływy. Chroni ich od złych wpływów i promieniowania radioaktywnego. Daje jasność umysłu, uczuć i wzruszeń. Wskazany dla dzieci, dla osób, które łatwo ulegają sugestii, osłabionych, niepewnych. Uwalnia od złych myśli i nawyków. Pozwala wzmocnić własną aurę. Biały krwawnik wzmacnia światło aury wobec dysharmonijnych wpływów z otoczenia. Szczególnie dla tych terapeutów, którzy są skłonni natychmiast chorować na to samo co ich pacjent. Wzorce nierównowagi: ekstremalna wrażliwość na ludzi i środowisko; łatwe wyczerpywanie się; nadmierna podatność na negatywne wpływy; toksyczność psychiczna.

Krwawnik żółty. Achillea filipendulina. Golden Yarrow

Cechy pozytywne: bycie otwartym na innych, jednocześnie czując wewnętrzną ochronę; zaangażowanie w działalność społeczną, która zabezpiecza integralność Ja. Wzorce nierównowagi: uczucie bycia pod nadmiernym wpływem środowiska i innych ludzi; chronienie siebie przed zranieniem przez innych ludzi lub społeczną izolacją. Kukurydza (żółto – zielony). Zea mays. Corn Cechy pozytywne: uczucie jedności z Ziemią, szczególnie poprzez ciało i stopy; obecność stojąca twardo na ziemi. Ta esencja gruntuje i jest przydatna szczególnie dla ludzi, którzy żyją w wielkich miastach. Pomaga łączyć niebo i ziemię. Utrzymuje wewnętrzną równowagę kiedy jest się w tłumie. Wzorce nierównowagi: trudność w koncentrowaniu się, dezorientacja i stres; szczególnie w środowiskach miejskich. Lawenda. Lawendula officinalis Dla osób wzburzonych, cierpiących na uporczywe bóle głowy. Oczyszcza i równoważy emocjonalnie. Wyrównuje energie w obu półkulach mózgowych. Łagodzi napięcia nerwowe i bóle reumatyczne.

Lebiodka pospolita Origanum vulgare

Pomocna w tych przypadkach gdy zbytnie skoncentrowanie na własnym ego, blokuje odbiór wewnętrznego głosu intuicji. Pozwala dostrzec prawdę w spojrzeniu na otaczający świat, rozprasza iluzje, które niszczą życie, zamazują prawdziwe cele i w konsekwencji przynoszą poczucie niespełnienia i choroby; zwłaszcza te w rejonie zatok czołowych i szczękowych. Len Słowa kluczowe: Przemiana, asymilacja, wydalanie. P Wolność, swoboda, nowe inicjatywy, nowy sposób bycia. N Negatywne obciążenia karmiczne, genetyczne, balast przeżyć, frustracje, złość, niepokój, przywiązanie do starych wzorców. Działanie terapeutyczne: Pozwala usuwać z organizmu zbędne produkty; zarówno na poziomie fizycznym jak i duchowym. Najsilniej działa w obrębie splotu słonecznego, mającego wpływ energetyczny na żołądek, trzustkę, wątrobę, woreczek żółciowy, jelita i wszystkie funkcje związane z tymi organami wprost w ciele fizycznym. Bardzo wyraźny jest również wpływ na inne poziomy. Silnie wpływa na podświadomość usuwając z niej zbędne już wzorce, archetypy, blokady i lęki; czyniąc przestrzeń dla nowego. Puszczające blokady.

Lilia biała. Lilium longiflorum

Cechy pozytywne: Wewnętrzna czystość duszy szczególnie zdolność do integracji seksualności z duchowością. Wzorce nierównowagi: poczucie, że seksualność jest nieczysta, wewnętrzny konflikt dotyczący seksualności. Lilia pomarańczowa nakrapiana. Lilium humboldtii Cechy pozytywne: współdziałanie z innymi. Rozciąganie sił kobiecych na sytuacje społeczne; wewnętrzny spokój i harmonia jako podstawa zewnętrznych związków. Wzorce nierównowagi :nadmierna agresywność, współzawodniczenie, postawa wrogości ; niepohamowane siły Yang tendencje separatystyczne. Lipa. Tilia cordata Esencja z lipy uwrażliwia na otaczający świat i istniejące w nim widzialne i niewidzialne energie. Wspomaga rozwój takich uzdolnień jak jasnowidzenie, wgląd w przyszłość, uzdrawianie przy pomocy metod niekonwencjonalnych. Usuwa obawy związane z tymi dziedzinami życia. Pozwala na prawdziwe rozumienie innych istot i wzmacnia bezinteresowną miłość. Przynosi ukojenie. Ułatwia kontakt z opiekunem duchowym.

Lwia paszcza.anthirium majus

Ułatwia hamowanie emocji i wyrażanie ich. Działa pozytywnie na wątrobę, śledzionę, trzustkę czyli w miejscach gdzie lokalizują się nasze największe zmartwienia, troski, złości, gniewy. Uwalnia te zbędne emocje. Macierzanka. Thymus sorpyllum Uniwersalna esencja. tak jak matka stara się wzmocnić i zharmonizować działanie innych esencji. Znosi napięcia nerwowe i poczucie rozgoryczenia. Maczek kalifornijski (złoty). Eschscholzia californica. California Poppy Cechy pozytywne: znajdowanie duchowości we własnym wnętrzu; równoważenie światła i miłości; rozwijanie wewnętrznego centrum poznania. Wzorce nierównowagi: szukanie na zewnątrz fałszywych form światła lub wyższej świadomości, szczególnie poprzez uchylanie się od życia lub poświęcanie się.

Marchew zwyczajna (biały). Daucus carota. Queen Anne s Lace.

Cechy pozytywne: duchowa intuicja, wizjonerstwo; integracja psychiki z seksualnością i emocjonalnymi aspektami Ja. Wzorce nierównowagi: brak obiektywności w świadomości psychicznej; wypaczona percepcja psychiczna lub fizyczna spowodowana nierównowagą seksualną lub emocjonalną. Melisa. Melissa Układ nerwowy, nerw błędny. Męczennica. Pasiflora inkarnata Ułatwia otwarcie do wyższych poziomów świadomości. Przynosi pewność siebie i uspokojenie, szczególnie w stanach strachu czy niepokoju, wzburzenia. Znosi napięcie nerwowe pozwalając na spokojne przemyślenie i rozważenie swoich problemów. Usuwa błędy, przynosi obiektywizm, eliminuje zakłopotanie i przygnębienie.

Miesiącznica. Lunaria annua

Cechy pozytywne: Pozwala uświadomić sobie, że człowiek dbający o duchową stronę swego istnienia rzadziej choruje, pomaga pogodzić świat wartości duchowych z materialnymi. Uczy jak brać i dawać pamiętając jak niewyczerpana jest szczodrobliwość Opatrzności Boskiej. Wzorce nierównowagi: Światopogląd wyłącznie materialistyczny. Obsesja na punkcie pieniędzy Mięta pieprzowa (fioletowy). Mentha piperita. Peppermint. Cechy pozytywne: troskliwość, czujność mentalna. Znosi odrętwienie fizyczne i umysłowe, lenistwo, bezczynność, uzależnienie i zobojętnienie na świat zewnętrzny. Budzi żywotność, daje jasność umysłu, entuzjazm, aktywność i chęć do życia. Chroni przed psychicznymi atakami. Klaruje problemy zamętu umysłowego. Pomaga w nauce języków obcych. Wzorce nierównowagi: znudzenie, ospałość (szczególnie mentalna); niezrównoważony metabolizm, który wyczerpuje siły mentalne.

Mniszek lekarski. Taraxacum officinale

Dla osób przeciążonych pracą, trudnościami – rozluźnia napięcia nerwowe skoncentrowane w mięśniach. Łagodzi smutek, stres, przynosi odprężenie. Pomaga w zaburzeniach trawiennych, niedomaganiach wątroby, woreczka żółciowego, dróg moczowych, przy leukemii. Uspokaja. Jest również wskazany dla osób przesadnie zaangażowanych w jakieś przedsięwzięcie, co powoduje wielkie napięcie i ból mięśni. Mniszek pomaga dobrze przyswajać informacje i skoncentrować się w momencie podejmowania decyzji. Zalecany osobom, które muszą opracowywać projekty, planować i organizować różnego rodzaju działalność. Bardzo jest przydatny do takiego praktycznego stosowania np. przy masażach. Modrzew. Larix decidua. Larch Cechy pozytywne: Zaufanie we własne siły, zdrowe poczucie własnej wartości. Realistyczne podejście do rzeczywistości i inicjatywa; otwartość na nowe możliwości. Wzorce nierównowagi: Nadmierna skromność, nieśmiałość, bojaźliwość, delikatność, nadwrażliwość: Oczekiwanie niepowodzeń na skutek niskiej samooceny. Kompleksy niższości. Jąkanie.

Nagietek lekarski. Calendula officinalis

Dla osób krytycznie nastawionych, pesymistów, niesympatycznych, słuchających powierzchownie, często nie rozumiejących ukrytych intencji, mówiących prawdę prosto w oczy. Przynosi zrozumienie, rozwija wrażliwość, współczucie. Znosi konflikty i nienawiść. Budzi życzliwość, cierpliwość i tolerancję. Ułatwia komunikację ze swoim wewnętrznym głosem. Naparstnica. Digitalis lanta Esencja łagodząca i neutralizująca gorycz porażki. Związana z organem serca; wzmacnia układ krwionośny, reguluje ciśnienie krwi, działa na przeponę powodując jej rozluźnienie i zwiększając elastyczność.

Nasturcja (pomarańczowo – czerwony). Tropaeolum maius. Nasturtium

Cechy pozytywne: promieniejąca witalność, płomienna, promieniująca energia i ciepło. Znosi stany nerwowe, obsesje, konwulsje. Pobudza żywotność, siłę, nadzieję, chęć do życia, aktywność. Eliminuje ciasnotę umysłową (dobra dla studentów), daje jasność myślenia, bystrość i inteligencję. Stosować, kiedy nadmiar pracy intelektualnej jest przyczyną zmęczenia umysłu i wewnętrznego chaosu. Równoważy energię mentalną. Wzorce nierównowagi: poczucie wysuszenia intelektualnego; zanik sił życiowych i werwy emocjonalnej. Nawłoć. Solidago. Goldenrod Cechy pozytywne: dobrze rozwinięta indywidualność; poczucie wewnętrznej równowagi w grupie lub świadomości grupowej. Wzorce nierównowagi: łatwość poddawania się wpływom grupy lub rodziny; niezdolność bycia szczerym w stosunku do samego siebie; odczuwanie nacisków społecznych.

Niecierpek. Impatiens

Cechy pozytywne: Zrozumienie; cierpliwość; łagodność; łatwość rozumienia; niezależność. Zrozumienie, że rzeczy mogą się toczyć wolno..zapewnia spokój, pozwala zrozumieć własne niepowodzenia, rozwija tolerancję i wyrozumiałość dla otoczenia. Rozwija życie duchowe..leczy problemy żołądkowe, zaburzenia nerwowe, usuwa sztywność szyi, wysypkę. Wzorce nierównowagi: Niecierpliwy, szybko się irytuje, często reaguje gwałtownie wiecznie się śpieszy, często o wybuchowym charakterze. Niezapominajka leśna (niebieski). Myosotis sylvatica. Forget – me not Cechy pozytywne: świadomość powiązań karmicznych w związkach i ze światem duchowym; głębokie zrozumienie delikatnych sfer; relacje oparte na więzi duchowej. Wzmacnia czynności mózgu gdyż wpływa na komunikację między komórkami nerwowymi. Poprawia pamięć i szybkość orientacji w sytuacjach krytycznych. Uwalnia od paranoi lub dręczącego niepokoju i bolesnych wspomnień. Wzmacnia i uspokaja uczuciowo, odpędza zarówno koszmarne sny jak i bezsenność. Pobudza podświadomość, polepsza pamięć, rozwija intuicję a także przenikliwość. Pomaga rozwiązać problemy mające swe źródła w podświadomości. Wzmacnia bystrość i żywotność umysłu. Zalecana w terapii sennej lub przy pracy nad snami oraz w sklerozie. Wzorce nierównowagi: samotność, izolacja; brak więzi duchowej z innymi, problemy z koncentracją i pamięcią.

Ogórecznik lekarski (niebieski). Borago officinalis. Borage

Cechy pozytywne: kipiące siły serca, pogodna odwaga i optymizm. Osobom smutnym, przygnębionym, strapionym, niespokojnym przywraca nadzieję i radość życia. Budzi optymizm i siłę aby znosić przeciwności życiowe. Fizycznie wzmacnia kręgosłup, krążenie, serce a także reguluje pracę tarczycy. Wzorce nierównowagi: twardość serca, brak pewności siebie w stawianiu czoła przeciwnościom losu. Ogórek. Pepino Dla osób smutnych, przerażonych, z powodu chronicznych chorób lub innych, ich zdaniem, katastrof życiowych. Przeważnie są to osoby całkowicie zamknięte na głos swojego wnętrza, swojej intuicji. Esencja z ogórka jest jakby mostem pomiędzy tym co fizyczne a co duchowe. Przywraca nadzieję, kiedy człowiek zaczyna rozumieć że czasami te katastrofy są dane by zrozumieć prawdziwy sens istnienia. Jest dobrym środkiem przeciwko zwątpieniu, rozgoryczeniu i depresji. Daje szansę na nowe życie. Onętek- Cosmos bipinnatus Cechy pozytywne: integracja idei i mowy; zdolność do logicznego i klarownego wyrażania myśli. Wzorce nierównowagi: nieprecyzyjne i chaotyczne komunikowanie się, mowa nadmiernie pobudzona, przeładowana zbyt wieloma pomysłami.

Orlik pospolity– Aguilea vulgaris

Wzbudza poważanie i szacunek do samego siebie pomimo odmienności od innych ludzi. Daje też odwagę i wiarę we własne siły Orzech włoski. Juglans regia. Walnut Cechy pozytywne: Jasne określenie celu; pionier, pozostający zawsze wierny sobie. Nowy początek i beztroska; otwartość na nowe horyzonty; umiejętność bycia sobą nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach.. Pomaga mieć swoje zdanie przy ważnych zmianach życiowych np. menopauza, zmiana pracy, mieszkania czy kraju. Wzbudza pewność siebie w trudnych chwilach i pozwala się przyzwyczaić do nowych warunków życia. Wzorce nierównowagi: Przejściowy brak pewności siebie; podatny na wpływy i chwiejny podczas fazy rozpoczynającej nowy etap w życiu. Kwiat wspierający przełom. Osika. Populus tremula. Aspen Cechy pozytywne: Umiejętność posługiwania się subtelnymi płaszczyznami świadomości. Nieustraszoność; pokonywanie i zmartwychwstanie. Uspakaja i pomaga pozbyć się strachu i nabrać odwagi. Wzorce nierównowagi: Bezpodstawne, nieokreślone lęki, przeczucia; skrywany strach przed prześladowaniem lub innym zagrożeniem ze strony innych ludzi.

Ostrokrzew. Ilex aguifolium. Holly

Cechy pozytywne: Wielkoduszność, wszechogarniająca miłość. Umiejętność otwarcia się na Boga. Zdolność radowania się sukcesami innych ludzi. Powoduje przemianę w uczuciach, pozwala zrozumieć innych, współczuć im, żywić do nich miłość i życzliwość. Wzorce nierównowagi: Zazdrość, nieufność, nienawiść; uczucie zawiści na wszystkich płaszczyznach. Egoizm, chęć zemsty, skłonność do bójek i kłótni. Ostróżka (niebiesko – fioletowy). Delphinium nuttallianum. Larkspur Cechy pozytywne: charyzmatyczne przewodnictwo; zaraźliwy entuzjazm; radosne pomaganie innym. Wzorce nierównowagi: zaburzone przewodnictwo innymi; przechwalanie się; przeciążenie obowiązkami. Wpływa na układ immunologiczny, ożywia grasicę zwiększając liczbę i przyspieszając dojrzewanie limfocytów T. Może być stosowana z innymi esencjami takimi jak jemioła i glistnik w chorobach nowotworowych.

Ostrożeń głowacz. Cirsium eriophorum

Cechy negatywne: Ta bardzo kłująca roślina jakby swoją budową kieruje myśli na jej działanie. Wprowadzona do organizmu chroni go, podobnie jak swój kwiat, przed niepożądanym działaniem napływających z zewnątrz szkodliwych myśli, myślokształtów i różnych innych śmieci astralnych, powodujących niepokój, rozdrażnienie, depresje, zaburzenia koncentracji, choroby itp. Cechy pozytywne: Wprowadza wyciszenie emocjonalne, ład i spokój do płaszczyzn osobowości człowieka. Umożliwia harmonijny przepływ energii z wyższych poziomów do ciała fizycznego człowieka, zapobiegając powstawaniu chorób. Esencja polecana szczególnie dla osób doświadczających silnego ataku psychoenergetycznego ze strony niegodziwych osób. Ostrożeń łąkowy Wzmacnia granice aury chroniąc przed szkodliwym działaniem wpływów zewnętrznych świadomie projektowanych takich jak złe oko, urok, klątwa lub oddziaływujących zawsze. Zapobiega uszkodzeniom aury a tym samym wzmacnia organizm utrzymując jego siłę i moc.

Owies dziki. Bromus ramosus. Wild Oat

Cechy pozytywne: Wewnętrzna konsekwencja, powołanie i jasność wyboru celów. Odnalezienie przewodniej nici; rozpoznanie własnego potencjału; umiejętność robienia kilku rzeczy jednocześnie. Pozwala zapuścić korzenie i podejmować właściwe decyzje. Daje jasność umysłu i pozwala odnaleźć powołanie. Leczy histerię, problemy trawienne, choroby seksualne. Wzorce nierównowagi: Brak ukierunkowania dla swoich ambicji. Wiele pomysłów ale brak jasności co może dać zadowolenie. Niezadowolenie z powodu braku celów w życiu. Brak jasności w swoich przedsięwzięciach. Pąk kasztana. Aescula hippocastanum. Cheastnut Bud. Cechy pozytywne: Zdolność uczenia się, wewnętrzna giętkość, konstruktywne korzystanie z doświadczeń. Materializacja; pełne czujności bycie w teraźniejszości; gruntowanie doświadczeń duchowych. Wzorce nierównowagi: Powtarza ciągle te same błędy gdyż nie potrafi pracować ze swoimi doświadczeniami i wyciągać z nich wniosków.

Pięciornik – kurze ziele. Potentila silvestris

Pozwala pozbyć się lęku przed śmiercią i rozwija umiłowanie życia. Wzbudza entuzjazm i nadzieję, daje większe poczucie pewności siebie. Pigwa (czerwony). Chaenomeles specjosa. Quince Cechy pozytywne: kochająca siła; równowaga męskiej siły inicjacyjnej i żeńskiej siły odżywczej (karmiącej). Wzorce nierównowagi: niemożność pogodzenia uczuć siły i mocy z najistotniejszymi cechami kobiecości; zaburzone połączenie z męskim Ja lub animusem (duch – wena). Pokrzywa zwyczajna. Urtica urens Esencja z pokrzywy jest lekarstwem na zdradę. Może to być zdrada w związkach partnerskich. przyjacielskich, rodzinnych itp. Silnie oczyszcza organizm usuwając z niego toksyczne produkty wywołane przez silne negatywne emocje. Łagodzi stres emocjonalny, przynosi uspokojenie np. po rozwodzie, zerwaniu z rodziną, opuszczeniu domu przez dziecko itd. Wzmacnia system nerwowy. Poprawia trawienie, łagodzi bóle reumatyczne i problemy dróg moczowych.

Por. Allium porum

Wzmacnia i równoważy system obronny organizmu, szczególnie w czasie wytężonej pracy umysłowej; na przykład przed ważnym egzaminem Porcelanka (jasno – niebieski). Nemophila menziesii. Baby blue eyes Cechy pozytywne: niewinność i zaufanie dziecięce; będąc gdziekolwiek w świecie, poczucie bycia w domu; bycie łagodnym dla siebie, wspierającym i kochającym; połączenie ze światem duchowym. Wzorce nierównowagi: postawa obronna, niepewność, nie ufanie innym ludziom; odsunięcie się od świata duchowego; brak wsparcia ze strony ojca w dzieciństwie. Posłonek pospolity. Helianthemum nummularium. Rock Rose Cechy pozytywne: Bohaterska odwaga. Zdolność do mobilizacji w sytuacjach ekstremalnych; heroizm. W momentach niebezpieczeństwa pozwala odzyskać zimną krew i odwagę. Poprawia wzrok, leczy paraliż, utratę słuchu, uwalnia od lęku przed ciemnością. Wzorce nierównowagi: Ostre stany lękowe; uczucie paniki i paraliż wywołany strachem.

Powojnik. Clematis vitalba

Cechy pozytywne: Poczucie rzeczywistości, ukierunkowane zastosowanie sił twórczych w działaniach artystycznych. Twórczy idealizm; twórcza praca podporządkowana określonym celom. Życie w teraźniejszości i fizycznej rzeczywistości. Wzorce nierównowagi: Marzycielstwo, stale przebywa myślami gdzieś indziej ; zwraca niewiele uwagi na to, co dzieje się wokół niego. Roztargnienie, wieczna senność, niezdolność do koncentracji. Rdest wężownik. Polygonum bistorta Dla osób nie chodzących po ziemi, marzycieli, zdezorientowanych. Wzbudza chęć do życia, energię, inicjatywę. Pozwala się skoncentrować i zacząć życie od nowa. Rododendron Dodaje sił by zwyciężać we wszelkiego typu działalności ludzkiej. Przydatny szczególnie dla tych poddawanych bez przerwy konkurencji. Dodaje wiary w skuteczność działania i pobudza do działania. Znosi obojętność, pasywność i niską samoocenę.

Róża dzika. Rosa canina. Wilde Rose

Cechy pozytywne: Motywacja wewnętrzna, ciekawość życia, oddanie. Pełne nadziei zainteresowanie życiem; odnalezienie sensu życia. Pobudza do życia, rozwija moc twórczą, daje energię i chęć do walki z bieżącymi problemami życiowymi. Wzorce nierównowagi: Apatia, rezygnacja, wewnętrzna kapitulacja, brak nadziei, brak chęci do życia, monotonia, nuda /np. po przejściu na emeryturę/ Róża jadalna (różowy). Rosa Cechy pozytywne: miłość do Ziemi i ludzkiego życia; entuzjazm dla czynienia i służenia. Wzorce nierównowagi: apatia i rezygnacja; niezdolność do stymulacji sił duchowych poprzez serce.

Rumianek (biały z żółtym środkiem). Matricaria chamomilla.

Cechy pozytywne: pogodność; słoneczne usposobienie; równowaga emocjonalna. Uspokaja nerwy, emocje, zmienia charakter. Człowiek staje się obiektywny, spokojny i radosny. Eliksir usuwa depresję, stres, złość i podniecenie. Łagodzi astmę, neuralgię, problemy żołądkowe, nerkowe, ucisk w klatce piersiowej, bezsenność. Zmniejsza napięcie na poziomie czakry gardła. Likwiduje zaburzenia emocjonalne, bezsenność i rozchwiany sytem nerwowy. Zalecany dla nadaktywnych dzieci, cierpiących na częste i nagłe zmiany humoru, reagujących zbyt silnie w stosunku do bodźców. Wzorce nierównowagi: łatwość popadania w złość i irytację; humorzastość; niemożność uwalniania emocjonalnych napięć. Rzepik pospolity. Agrimonia eupatoria Dla osób, które pod uśmiechem i żartami ukrywają ból, niepokój, cierpienie. W celu dodania sobie animuszu uciekają się do alkoholu, papierosów, narkotyków itp. Lek pozwala zrozumieć i zaakceptować swoje problemy oraz daje zdolność ich rozwiązywania. Rozwija szczerość w stosunku do siebie i otoczenia.

Żródło: http://docplayer.pl/6640179-Esencje-kwiatowe-instytutu.html

 

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.