Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Terapia Bacha u wcześniaków i po porodzie

Poród jest niezwykle ważnym i przełomowym momentem zarówno dla Mamy, jak i nowo narodzonego człowieka.

Komfort emocjonalny i spokój szczególne znaczenie ma, gdy na świat młody człowiek przychodzi za wcześnie lub w trakcie porodu następują jakieś nieprzewidziane sytuacje, co stresuje zarówno mamę, jak i dziecko.

Ważne jest, aby jak najszybciej ochłonąć, przywrócić równowagę emocjonalną, aby wspólnie cieszyć się tymi niebywałymi chwilami. I w tych sytuacjach przydają się ekstrakty takie jak:

  • Rescue Remedy zawierająca 5 kwiatów Bacha:
  • Impatiens (Niecierpek) pozwala zachować spokój i opanowanie także w trakcie porodu
  • Star of Bathlejehem (Śniedek Blaszkowaty) umożliwia zachowanie kontroli, zapobiega wpadaniu w panikę
  • Cherry Plum (Śliwa Wiśniowa) zarówno u mamy, jak i u dziecka umożliwia zachowanie kontroli, zapobiega wpadaniu w panikę
  • Clematis (Powojnik pnący) pomaga w powrocie do rzeczywistości po następstwie stresu lub szoku
  • Rock Rose (Posłonek Kutnerowaty) niweluje następstwa szoku związane z porodem, nagłego znalezienia się w nowych, nieprzewidzianych warunkach,
  • Walnut (Orzech Włoski) stosowany i u mamy i u dziecka umożliwia szybsze przystosowanie się i aklimatyzację do nowego środowiska, ograniczenie stresu, bardziej komfortowe odnalezienie się w nowych warunkach

Ekstrakty u Maleństwa można podawać doustnie, zwilżając usta lub jeśli to konieczne można je rozpylać wokół łóżeczka lub aplikować wcierając w przegub rączki. Dobrze jest, gdy jednocześnie sporządzoną dla dziecka mieszankę przyjmuje także mama.

Czym jest terapia Bacha?

Esencje Bacha to opracowane przez angielskiego lekarza, homeopatę i filozofa zestaw 38 specjalnie przygotowanych ekstraktów kwiatowych z dziko rosnących roślin i drzew mający subtelny, choć niezwykle efektywny wpływ na zdrowie fizyczne, emocjonalne i psychikę.

Terapia Bacha pomaga na skrajne stany emocjonalne (lęk, panika, fobie, depresja, apatia, zniechęcenie), kształtowanie pozytywnych cech charakteru (pewności siebie, odwagi, ustanawiania i wytrwałości w osiąganiu  celów), eliminowanie ludzkich słabości (odkładania spraw na później) czy też wspiera lepsze radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych.

Twórca metody doktor Bach dopatrywał się w problemach emocjonalnych przyczyn wielu stanów chorobowych. Dlatego terapia Bacha świetnie sprawdza się w leczeniu chorób o przebiegu ostrym czy chronicznym. Stosowanie tych ekstraktów  szczególnie doskonale sprawdza się przy leczeniu objawów żołądkowych związanych z psychosomatyką, zaburzeniach snu, atopowym zapaleniu skóry. Stanowi doskonałe wsparcie przy zaburzeniach rozwojowych u dzieci czy przy autyzmie.

Zawsze jednak powtarzam, że można się posiłkować tą terapią osiągając świetne rezultaty, nigdy jednak nie należy rezygnować z dotychczasowego leczenia czy psychoterapii. Z terapią Bacha osiąga się zamierzone cele terapeutyczne dużo sprawniej i szybciej, gdyż na poziomie energetycznym rozpuszczane są blokady przyczynowe danego schorzenia.

Najlepiej działanie ekstraktów podsumowuje niemiecka autorka, propagatorka tej metody Mechthild Scheffer:

„Terapia kwiatowa leczy choroby ciała w sposób pośredni. Tworzy impulsy na poziomie uczuć i decyzji. Dzięki rozpoznaniu „psychicznych nieporozumień” i przyjęciu „przywracającej harmonię” esencji kwiatowej Bacha uwalnia się zablokowana energia psychiczna i może znowu brać udział w procesach rozwoju psychicznego i procesach zdrowienia ciała”

Terapia ekstraktami Bacha ma na celu przywrócenie równowagi w naszym ciele, w naszej psychice i wyrównanie naszych emocji.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do kontaktu

Terapia Bacha u wcześniaków i po porodzie

 

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.