Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Ekstrakty energetyczne z kwiatów – codzienne remedium na wsparcie emocji i harmonijne życie.

Trudne emocje, takie jak złość, zawiść, smutek, wstyd, lęk, poczucie winy oraz te przyjemne jak radość czy euforia niosą za sobą ważne informacje. To drogowskazy, które mówią o naszych granicach, wartościach, kryzysach i o tym, kim jesteśmy, i w jaki sposób myślimy.

Emocje te mogą być naszym sprzymierzeńcem- wspierać nas lub działać destrukcyjnie na nasze ciało, postrzeganie świata, relacje z sobą lub innymi, czy sabotować w osiąganiu założonych marzeń i celów.

Nieprzetransformowane, stłumione emocje mogą prowadzić do wielu dolegliwości i chorób, które mogą się nasilać, dopóki nie zostaną właściwie zinterpretowane.

Jak wesprzeć emocje wibracją kwiatów, aby móc żyć w większej harmonii ze światem i sobą samym?

Nasza dieta to nie tylko to co jemy,  ale to co oglądamy, czego słuchamy, co czytamy. To ludzie, rzeczy i sprawy którym poddajemy swój umysł i duszę,  częstotliwości  z którymi się zestrajamy na co dzień.

Podobnie jak nasze ciało możemy nasycić  odpowiednią suplementacją, witaminami, minerałami, ziołami –  tak  naszą subtelną sferę psychoemocjonalną  możemy wesprzeć  harmonizującymi wibracjami roślin.

To Natura daje nam największe wsparcie i dzięki jej hojności możemy korzystać z „kwiatowej terapii”. Choć nazwa kojarzy się nam z aromaterapią- nie ma z nią wiele wspólnego. Oddziałuje się w niej bowiem nie zapachem, lecz rozcieńczoną informacją energetyczną danej rośliny. Jest raczej bezwonna i stosuje się ją… doustnie.

Ekstrakty energetyczne z kwiatów – codzienne remedium na wsparcie emocji i harmonijne życie.

Terapia doktora Bacha

Jedną z najbardziej popularnych terapii kwiatowych jest wyjątkowy system terapeutyczny brytyjskiego doktora Edwarda Bacha (bakteriolog, patolog, homeopata) składający się z 38 esencji kwiatowych. Jest nurtem medycyny naturalnej i informacyjnej, który bazuje na wibracjach kwiatów i  dobierany jest pod indywidulane potrzeby, cechy charakteru oraz stany psychiki danego człowieka.

Esencje doktora Bacha znane są prawie na całym świecie.  Od wielu lat cieszą się coraz większym powodzeniem  także w Polsce, nie tylko wśród lekarzy, psychoterapeutów psychologów i naturoterapeutów, a także  odbiorców nie związanych z profesją medyczną ani terapeutyczną, którzy interesują się alternatywnymi metodami leczenia. 

Każda z opracowanych esencji przywraca równowagę psychiczną i pomaga w bardziej adekwatny i lekki sposób radzić sobie z wyzwaniami dnia codziennego przede wszystkim w sferze emocjonalnej. Terapia ta bowiem ma przywrócić harmonię w systemie naszych odczuć, postrzegania rzeczywistości oraz emocji.

Każdy z ekstraktów zażywa się doustnie, można je stosować pojedynczo lub stworzyć odpowiednią mieszankę dobraną do potrzeb konkretnej osoby.

Holistyczna filozofia samospełnienia i samorealizacji

Aby stosować terapię w  pełnym tego słowa znaczeniu nie wystarczy zapoznać się z działaniem ekstrakcyjne należy zrozumieć  głęboką filozofię która leży u jej postaw.  Terapia Bacha ułatwia bowiem odkrywanie swojego wnętrza, talentów, możliwości oraz zrozumienie przyczyn niepowodzeń i chorób.

Kiedy człowiek rozpozna swój unikalny potencjał i nauczy się go wykorzystywać w życiu staje się kanałem dla energii miłości, radości ciepła i mądrości.  Przepełniła go wtedy uczucie szczęścia i poczucie spełnienia.  A to jest wibracją i częstotliwością idealnego zdrowia.

W odkryciu indywidualnego potencjału pomóc może ekstrakt z Wild Oat (esencja misji życiowej), Cerato (esencja intuicji), Sclerantus (esencja wspierająca podejmowanie decyzji), Larch (esencja odwagi).

Psychosomatyczne podłoże chorób w kontekście terapii Bacha

Edward Bach urodził się w 1886 roku.  Był dyplomowanym lekarzem,  jednak szybko zorientował się że prowadzona praktyka pozwala mu na likwidowanie wyłącznie objawów zamanifestowanych chorób,  a ich przyczyny mają bezpośredni związek ze stanem emocjonalnym i samopoczuciem pacjenta.  Wierzył że kluczem do dobrego zdrowia jest zharmonizowanie umysłu i emocji. 

Dlatego też intensywnie zainteresował się homeopatią  i mocą roślin w oddziaływaniu na dolegliwości zarówno fizyczne, jak i emocjonalne. 

W jednej swojej książek napisał, że 

” Choroba nigdy nie zostanie uleczona ani usunięta za pomocą materialistycznych metod, z tej prostej przyczyny , że jej pochodzenie nie jest materialne. To co znamy jako chorobę, jest rezultatem długich i głębokich procesów ( sił).  Nawet, gdy leczenie materialne wydaje się efektywne, nie jest niczym innym jak chwilową ulgą, jeśli prawdziwa przyczyna choroby nie zostanie zlikwidowana”

Dlatego też  latach 30 opracował swój ponadczasowy system esencji kwiatowych. Każda z nich oddziałuje na konkretny stan emocjonalny,  który doprowadził do zamanifestowania choroby. Choroba nie jest w tym podejściu żadnym zagrożeniem z zewnątrz, ani przeciwnikiem, z którym należy walczyć. 

Jest jedynie informacją o tym, jak człowiek funkcjonuje w życiu, sygnałem że coś należy zmienić, na coś zwrócić uwagę i coś skorygować. Wówczas zniesione zostanie napięcie, a blokada energetyczna wokół tematu uwolniona. 

Symptomy chorobowe w ciele może raczej traktować jako formę dialogu z naszą duszą gdyż,  jak pisał:

„…  Choroba chociaż wydaje się tak okrutna, jest w swojej istocie korzyścią dla nas, jeżeli tylko zostanie właściwie zinterpretowana. Jeśli tak się stanie, odkryje przed nami nasze główne wady. (…)  celem choroby jest przywrócenie naszej osobowości harmonii z wolą naszej Duszy. (….) gdybyśmy tylko potrafili dostrzec nasze błędy i poprawili je za pomocą środków mentalnych i duchowych nie byłoby potrzeby tych ciężkich lekcji cierpienia.”

Dla kogo Terapia kwiatowa okaże więc się najskuteczniejsza?

Ekstrakty kwiatowe wspierają leczenie chorób o przebiegu ostrym lub chronicznym. Ekstrakty polecane są przy dolegliwościach psychowegetatywnych, zaburzeniach snu, AZS, zaburzeniach emocjonalnych i rozwojowych u dzieci, profilaktyce ciąży i terapii psychologicznych, po lekkich i ciężkich operacjach związanych z nowotworami czy zawałami serca. Oddziaływać mogą wyciszająco, harmonizująco, łagodząc stres i niepokój związany z przebiegiem dolegliwości.

Jeśli zaś pacjent sam lub z pomocą terapeutów różnych nurtów potrafi  zidentyfikować,  jakie emocje miały wpływ na jej pojawienie się, wówczas warto włączyć, jako uzupełnienie ekstrakty dedykowane ich świadomej transformacji.

Terapia Bacha jest idealna dla osób, które pragną rozwijać swoją świadomość, wzmocnić charakter, a także poczuć harmonię w obszarze swoich zachowań i reakcji, w których czują dużą amplitudę lub poczucie dykomfortu (złości, zawiści, stanów lękowych, czy rezygnacji).

Sprawdza się dla osób, które w sposób stanowczy chcą podejść do sytuacji stresowych oraz kryzysów w swoim życiu – z delikatnością i skutecznością rozwiązać powtarzające się schematy takie jak konflikty w związkach, problemy wychowawcze i szkolne u dzieci, przejście przez trudne zdarzenia – utratę pracy czy kryzys wieku średniego, czy też uzupełnić psychoterapię.

Terapia Kwiatowa jest również idealnym wsparciem w Rozwoju Osobistym i Duchowym.

Stosując Metodę dr. Bacha można wzmocnić pozytywne aspekty swojej osobowości równocześnie eliminując słabe strony. Pomaga ona także zrozumieć swoje własne emocje, a dzięki temu szybciej i skuteczniej osiągać życiowe cele, wytrwać w swoich zamierzeniach, jak również zinterpretować swoje powołanie życiowe i misję. Ekstrakty pomagają w głębszym skontaktowaniu się ze swoją intuicją.

Terapia dr Bacha a jej efekty

Efekty przyjmowania esencji kwiatowych  bywają różne.  Czasami są  natychmiastowe,  ale w większości przypadków na ugruntowanie danej emocji  należy poczekać. Nie należy zapominać że każdy jest inny i  na inne uwarunkowania  psychoemocjonalne.

Niezmiernie ważna jest systematyka stosowania. Gdy zaprzestaniemy stosowania esencji i efekty będą stopniowo zanikać w miarę upływu czasu.

Regularne i w miarę możliwości świadome  przyjmowanie  kropli daje najlepsze rezultaty i pozwala im się ugruntować.

Naturalne i bezpieczne

Wspaniałą wiadomością jest to że ekstrakty Bacha są całkowicie naturalne i bezpieczne – nie powodują skutków ubocznych ani nie prowadzą do uzależnień dlatego mogą być z powodzeniem stosowane przez wszystkich bez względu na wiek stan zdrowia czy płeć.  Nie wchodzą również w interakcje z żadnymi innymi substancjami naturalnymi, ani farmaceutycznymi.

Osoba która zna ich działanie może nabyć koncentrat kwiatowy i rozcieńczać go zgodnie ze wskazówkami osoby niepewne doboru mogą skorzystać z porady wykwalifikowanego terapeuty,  który ma doświadczenie w tym zakresie.

Indywidualne podejście

Mimo iż doktor Bach wynalazł tylko 38 różnych esencji, uważa się ten system za całkowicie zaspokajający wszelkie wymagania terapeutyczne, pomimo iż natura ludzka jest bardzo skomplikowana.

Poprzez mieszanie odpowiednich esencji, mamy możliwość sporządzenia  mieszanki dla każdej osoby innej. Obliczono, że istnieje możliwość sporządzenia 293 milionów kombinacji.

Jeśli masz ochotę przekonać się, jak może wesprzeć Ciebie terapia dr Bacha – zapraszam do wypełnienia ankiety i bezpłatnej konsultacji.

Ekstrakty energetyczne z kwiatów – codzienne remedium na wsparcie emocji i harmonijne życie.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.