Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Najlepsza recepta na wychowanie dziecka

Jako niedoskonała mama dwóch chłopców hiperaktywnego pięciolatka i wkraczającego w wiek dojrzewania nastolatka o depresyjnych skłonnościach uważam, że nie ma uniwersalnej recepty na wychowanie dziecka.

Na rynku mamy mnóstwo porad i podręczników dotyczących wychowywania dzieci. Aż się roi od specjalistów i doradców w tym zakresie. Nie ma teorii uniwersalnej.

Każde dziecko jest inne. Każde dziecko to czysta niezapisana karta. Każde dziecko przychodzi też na świat z określonymi cechami odziedziczonymi po przodkach, na każde dziecko ma wpływ styl życia mamy i taty, przebieg ciąży czy nawet  sposób w jaki przyszło na świat.

Jest tyle zmiennych, że nie sposób stworzyć jedną wspólną teorię.

Uniwersalna jest rola nas, jako opiekunów.

Mamy bezgranicznie kochać nasze dzieci, wspierać, delikatnie prowadzić i stymulować, a przede wszystkim nie przeszkadzać im w przejawie swojej wyjątkowości. 

Biologiczne uwarunkowania rozwoju dziecka wskazują, że na każdym etapie potrzebują one czegoś innego. Inne potrzeby ma dziecko, które przyszło na świat przedwcześnie. Noworodek donoszony ma dużą potrzebę bliskości i potrzebę tego, aby zabezpieczano jego potrzeby podstawowe, takie jak karmienie, czy zmiana pieluchy. Niemowlę z zainteresowaniem eksploruje świat, poznaje otoczenie, dopasowuje się do otoczenia lub zazwyczaj raczej otoczenie do siebie. Idealna jest sytuacja, gdy maluch jest radosny i otwarty na otaczający go świat. Gorzej jednak, gdy wszystko mu przeszkadza, irytuje, jest ciągle niezadowolony i płaczliwy. W ostatnich latach dość szczegółowo zgłębiłam osobowość dzieci szczególnie wrażliwych, coraz częściej piszę o tym na moim blogu i odkrywam te cechy u wielu swoich klientów.

Gdy rodzice poznają osobowość swojego wymagającego dziecka od drugiej strony poprzez rozmowy ze mną i polecane publikacje, a do tego sięgają regularnie po ekstrakty doktora Bacha, to problemy  znikają.

Zazwyczaj, jeśli wiemy z czym mamy do czynienia, to jesteśmy spokojniejsi, bo wiemy, jak postępować.

Pomagam rodzicom dzieci, które źle znoszą pojawienie się na świecie rodzeństwa, które stawiają pierwsze kroki w przedszkolu lub zmieniają szkołę, otoczenie i nie mogą się zaaklimatyzować. Zazwyczaj towarzyszą temu problemy z zachowaniem i trudny do zaakceptowania przez rodziców bunt. Bywa, że dziecko zaczyna się moczyć w nocy lub cierpi na bezsenność.

Spora część dzieci boi się szkoły, ma trudności z nauką, koncentracją. Tutaj też świetnie sprawdzają się ekstrakty. Mój wrażliwy syn- uczeń czwartej klasy bardzo przeżywa wszelkie niepowodzenia. Co jakiś czas boi się szkoły, głównie tego, że dostanie jedynkę. Oprócz licznych rozmów regularnie wspieram go ekstraktami i problemy mijają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

Dzieci bywają różne; wesołe, depresyjne, nadmiernie spokojne, czy hiperaktywne.

Wokół towarzyszą nam też mali tyrani, próbujący zdominować swoje otoczenie, podporządkować wszystkich sobie. Takie zachowanie także „rozpuszczają” ekstrakty Bacha. Tak się składa, że mój młodszy syn ma właśnie taką osobowość. Nie zawsze mam dosc cierpliwości, aby radzić sobie w każdej chwili tak, jakbym chciała, ale zawsze pod ręką mam odpowiednie mieszanki, które w naturalny sposób wyciszają  jego dominujące zapędy i dzięki temu komunikacja między nami nabiera  innych, pozytywnych barw.

Całkiem inne wyzwania towarzyszą okresowi dojrzewania. Ma to zazwyczaj związek z burzą hormonalną w organizmie dorastającego młodego człowieka. Jak sobie radzić? Zdesperowani rodzice często kierowani są do gabinetów  psychologicznych, kiedy nie mogą sobie poradzić ze zbuntowanym nastolatkiem. Wsparcie w tym okresie mogą nam dać również esencje.

Rodzice zazwyczaj mają wiele pytań i wątpliwości, które pojawiają się w trakcie  nieprzewidywalnego zachowania dziecka.

Lekarze pediatrzy mówią, że dla odpowiedniego ukształtowania się zdrowia naszego dziecka olbrzymie znaczenia ma pierwsze 1000 dni życia począwszy od poczęcia. Zatem do ukończenia przez nie pierwszego roku życia olbrzymie znaczenie ma wszystko, o się wydarza w środowisku dziecka. Nawyki zdrowotne czy żywieniowe wpływają na przebieg lub uniknięcie wielu chorób i ich konsekwencji w przyszłości.

Dla zdrowia emocjonalno-psychicznego olbrzymią rolę odgrywa okres  nieco dłuższy, a zatem czas do momentu ukończenia przez dziecko siedmiu lat. Okres ten zaczyna się jednak także w momencie poczęcia, gdyż emocje matki już w ciąży wpływają na konstrukcję osobowościową dziecka.

Czas ten ma wpływ na to, jak dziecko będzie radziło sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie go czekają w dorosłym życiu, czy będzie odważne, czy zalęknione, czy będzie zharmonizowane i spokojne, czy łatwo będzie ulegać emocjom. Wszystko ma bowiem znaczenie. Zarówna dieta, jak i odpowiednie wzorce kształtują małego człowieka w każdym dniu jego życia i w każdej niezwykłej chwili jego istnienia.

Życie nauczyło mnie, że wszystkie emocje są dobre. Świadczą one bowiem o naszym człowieczeństwie. Nikt nie jest dobry czy zły, po prostu lepiej lub gorzej radzi sobie z różnymi przeciwnościami. Dlatego tak ważne i istotne jest to, czym chcę podzielić się z Tobą w tej książce. Jest bowiem fantastyczna metoda, która może Ci pomóc i Cię wesprzeć w Twoim własnym rodzicielstwie.

Po pierwsze jestem przekonana, że wszystko co robisz, robisz dobrze. To Twoje Rodzicielstwo, to Ty jesteś Mamą czy Tatą dokładnie taką, jaką masz być, dla Swojego Dziecka jesteś doskonałą czy doskonałym takim jakim jesteś. To, że czytasz ten wpis świadczy o tym najlepiej, że jesteś w procesie stawania się jeszcze lepszym Rodzicem, ale też Człowiekiem.

Teraz trochę smutniej. Mamy dość trudne czasy. Życie wymaga od nas wiele, olbrzymi postęp cywilizacyjny sprawia, że gnamy przed siebie, a w ciągłym pędzie i stresie nie mamy czasu zadbać należycie o siebie.

Stresy odczuwają także dzieci. Jeśli nawet nie swoje własne, to być może spotkałaś się z teorią, że dziecko intuicyjnie wyczuwa emocje. Tak jest, dziecko odczuwa Twój stres i… samo zaczyna się stresować. Dlatego ważne jest, abyś zadbała o siebie i swoje emocje. Dla siebie i dla dziecka. Dlaczego?

  • W pierwszych siedmiu latach życia powstają fundamenty wszystkich późniejszych chorób psychicznych.
  • Wiele zaburzeń fizycznych (około 80%)  takich jak bóle brzucha czy bóle głowy są uwarunkowane psychicznie (niestety leczy się je dziś zbyt poważnymi lekami
  • Zbyt wiele dzieci przyjmuje niepotrzebnie i zbyt wcześnie leki psychotropowe, które zmieniają ich sposób poznawania świata, jak również zmieniają strukturę ich mózgu.

Są naturalne metody, które mogą wesprzeć Ciebie i Twoje dziecko w zdrowym harmonijnym rozwoju. Taka metodą jest zażywanie doustnie ekstraktów kwiatowych doktora Bacha.

Często sięgam z zapałem po tą metodę odkrywając jej niezwykłe możliwości.

 

Pozdrawiam Cię ciepło,

 

Najlepsza recepta na wychowanie dziecka

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.