Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Terapia Bacha- nieocenione wsparcie emocjonalne w ciąży

Okres ciąży to czas wyjątkowy, piękny i niepowtarzany, ale ma również swoje słabsze strony.

Zarówno przyszła mama, jak i jej otoczenie zmagają się z huśtawką nastojów w ciąży.

I choć wszystkie te emocje i huśtawki są zupełnie naturalne, są nie lada problemem dla osoby je przeżywającej- naprzemienny płacz lub euforia, martwienie się na zapas, kłótnie o drobnostki, trudność z podjęciem decyzji, zmienność nastrojów, irytacja na otoczenie, lęki i obawa o dziecko i przyszłość to tylko jedne z niewielu w całym wachlarzu barwnych emocji.

Faza początkowa trudnych emocji  to okres około 5 tygodnia ciąży. Około 6 tygodnia dolegliwości przypominają nieco syndrom napięcia przedmiesiączkowego PMS.

Najbardziej uciążliwa huśtawka emocjonalna trwa do około 12-14 tygodnia ciąży. Pod koniec pierwszego trymestru poziom hormonów stabilizuje się i kobieta zaczyna się czuć lepiej.

Od około drugiego trymestru, gdy  łożysko przejmuje produkcję hormonów poziom emocji zaczyna się stabilizować. Jest szansa na większą równowagę psychiczną i lepsze samopoczucie.

Trzeci trymestr to czas gdy do głosu dochodzi instynkt  budowania gniazda. Mimo wszystko jest to czas nacechowany nerwowością i niecierpliwością. Kobiety często zaczynają odczuwać tutaj strach przed porodem.

Nie trzeba nikogo przekonywać, iż emocje kobiety mają wpływ na określone hormony, ich nadmiar przedostaje się do krwi i stan emocji udziela się dziecku. Dlatego ważne jest, by kobieta była w miarę możliwości spokojna, zadowolona. Ale to tylko teoria, gorzej to wprowadzić w praktyce. Co prawda mamy wachlarz metod, takich jak relaksacje, medytacje, afirmacje, ale pomimo tego ciężko zapanować nad szalejącymi hormonami. Tutaj z pomocą mogą nam posłużyć następujące esencje Bacha:

 • Osika (Aspen) – esencja na niepokój i  napięcie psychiczne, niemożność zrelaksowania się, odprężenia
 • Kroplik (Mimulus), Osika (Aspen)  – lęk o dziecko, pomyślny przebieg ciąży
 • Kasztanowiec czerwony (Red Chestnut) –  ciągłe zamartwianie się i obawy o codzienne sprawy, obowiązki, nienarodzone dziecko
 • Kasztanowiec biały (White Chestnut) – kłopoty z zasypianiem, natłok niechcianych, natrętnych, nawracających czarnych myśli, obsesje związane  z niepowodzeniem ciąży
 • Niecierpek (Impatiens) – rozdrażnienie, irytacja, niespokojne oczekiwanie na poród
 • Kroplik (Mimulus), Osika (Aspen) –  liczne i różnorodne lęki o znanej i nieznanej przyczynie, fobie o różnym podłożu
 • Jabłoń Płonka  (Crab Apple) – nerwica natręctw, poczucie , nadmierne czyszczenie pomieszczeń przed porodem
 • Grab (Hornbeam) – brak energii, osłabienie, utrata aktywności, zmęczenie, niemożność wykonywania zadań wymagających większego wysiłku
 • Kolcolist (Gorse) –  oczekiwanie na najgorsze, lęk przed przyszłością, rezygnacja, pesymizm
 • Pąk kasztanowca (Chestnut Bud) – problemy z koncentracją, trudności w skupieniu uwagi, precyzji myślenia,
 • Ostrokrzew (Holly) – stany zniecierpliwienia, rozdrażnienia, agresja
 • Wiąz (Elm) – poczucie „niekompetencji” w nowej roli – matki, obawy czy się podoła nowej sytuacji
 • Orzech (Walnut) – wzmacnia odporność na wpływy otoczenia, usuwa niepewność
 • Czerwiec (Scleranthus) – zmienność nastrojów, huśtawka emocjonalna

 

Terapia Bacha- nieocenione wsparcie emocjonalne w ciąży

 

Jak je sporządzam?

Na podstawie szczegółowo przeprowadzonej rozmowy przygotowuję indywidualnie dobraną mieszankę pod daną osobę. Esencje zażywa się doustnie w zależności od potrzeb ciągle lub doraźnie. Często terapia Bacha jest mylona z aromatoterapią.

Przygotowana przeze mnie buteleczka 30 ml z odpowiednimi ekstraktami wystarcza na około 3 tygodnie i w tym czasie należy ją zużyć.

Jak wielokrotnie powtarzam ekstrakty te można bezpiecznie stosować zarówno w ciąży, jak i u dzieci, są one pozyskiwane metodą słoneczną lub termiczną z roślin, a ich skuteczność i bezpieczeństwo jest odnotowane w wielu publikacjach.

Terapia Bacha- nieocenione wsparcie emocjonalne w ciąży

Zachęcam wszystkie przyszłe mamy targane emocjami i mające problem z powrotem do harmonii i równowagi do przyjrzenia się tej niezwykłej metodzie.

Pozdrawiam ciepło wszystkie Brzuchatki, życząc radości i satysfakcji z chwili obecnej i przyszłej przygody związanej z Macierzyństwem,

Terapia Bacha- nieocenione wsparcie emocjonalne w ciąży

 

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.