Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Omega ważna mega…

Kwasy tłuszczowe Omega 3 potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania organizmu, szczególnie korzystnie wpływają na układy krążenia i nerwowy.  Super Omega 3 EPA zawiera kwasy tłuszczowe będące jednymi z czterech podstawowych tłuszczów, które organizm wchłania z pokarmu.

KORZYŚCI KWASÓW OMEGA3:

  • obniżają poziom trójglicerydów rozpoznawanych jako ważny czynnik w rozwoju chorób serca i przywracają równowagę przy zaburzeniach przemiany cholesterolu, szczególnie przy zbyt wysokim stężeniu LDL-cholesterolu i zbyt niskim stężeniu HDL-cholesterolu;
  • regulują przemianę tłuszczową;
  • obniżają ciśnienie tętnicze oraz tempo tętna, a także zapobiegają arytmii, tym samym zmniejszają prawdopodobieństwo zawału serca;
  • wpływają korzystnie na leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS) i innych form zapalenia stawów;
  •  łagodzą dolegliwości związane z zaburzeniami nastroju takimi jak depresja (najnowsze badania kliniczne nastolatków wykazały, że spożycie oleju rybnego związane jest także z obniżeniem agresji, ponadto badania te wykazały że poziom wrogości u nastolatków jest związany z rozwojem późniejszych chorób serca u dorosłych);
  • zwiększaj poziom serotoniny, neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za poprawę samopoczucia;
  • łagodzą symptomy osób cierpiących na ADHD (deficyt uwagi), dysleksje i dyspraksję (brak zdolności do wykonywania skoordynowanych ruchów lub niezręczność);
  • dostarczają organizmowi budulca do produkcji hormonów przeciwzapalnych, wzmacniając funkcje układu immunologicznego i tym samym chroniąc organizm przed przeziębieniem;
  •  zmniejszają krzepliwość krwi;
  • zapobiegają zaburzeniom krążenia krwi, takich jak jak żylaki czy choroba Raynauda (symetryczne napadowe skurcze naczyń krwionośnych);
  • wspomagają leczenie chorób skóry takich jak łuszczyca oraz poprawiają ogólne zdrowie skóry, paznokci i włosów;
  • poprawiają ukrwienie mózgu, obniżają ryzyko rozwoju choroby Alzheimera oraz chronią układ nerwowy;
  • obniżają ryzyko związane z zwyrodnieniem plamki żółtej (AMD), wadę wzroku, która jest główną przyczyną utraty wzroku u osób powyżej 50-go roku życia;
  • – działają przeciwzapalnie w stanach zapalnych jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Crohna);
  • są niezbędne do utrzymywania prawidłowej równowagi hormonalnej;
  • zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia i osteoporozy u kobiet po menopauzie;
  • przyjmowane przez kobiety w ciąży mogą chronić dzieci przed rozwojem alergii, zakażeniami zatok, astma, alergiami pokarmowymi i chorobami alergicznymi skóry, takimi jak pokrzywka i wypryski;
  • pomagają w likwidacji przewlekłych stanów zapalnych oraz towarzyszącego im bólu;

Sportowcy niezwykle cenią zalety kwasów Omega3 i ich wszechstronne działanie.

  • Zwiększając siłę skurczu mięśnia sercowego, obniżając ciśnienie, poprawiając ukrwienie wszystkich tkanek, znacznie zwiększa wydolność.
  • Zwiększają  sprawność działania stawów.
  • Odżywiając mózg i włókna nerwowe poprawia koordynację i pamięć ruchową.
  • Zwiększają odporność na stres i poprawia koncentrację.

 

Korzyści związane z olśniewającą urodą.

Kwasy Omega3 są zbawienne dla naszej skóry.
Zdrowa i
 piękna skóra musi być odpowiednio nawodniona. Istnieją dwa elementy, która odpowiadają za zatrzymanie wody w skórze. Są to sebum i cement międzykomórkowy.
Oba muszą zawierać duże ilości Omega3.
Cement zbudowany jest z ceramidów. A kwas Omega 3 wbudowany jest w struktury ceramidów.
Tak samo ma się sprawa ludzkiego łoju czyli sebum. Brak Omega 3 w sebum powoduje jego gęstnienie.
Stąd zatkane gruczoły i mieszki włosowe. A to już prosta droga do krost, wyprysków, źle nawilżonej skóry, zgrubień i zrogowaceń.


Bogata w kwasy Omega 3 skóra jest elastyczna, nawilżona, ma równomierny koloryt.

 

Kwasy EPA I DHA występują głównie w organizmach morskich

 

Kwasy tłuszczowe z grupy Omega 3 są intensywnie badane od ponad trzydziestu lat. Błędy żywieniowe są jednym z najważniejszych czynników ryzyka wielu chorób cywilizacyjnych, a zwłaszcza chorób sercowo-naczyniowych, zwyrodnieniowo-zapalnych oraz nowotworowych. W licznych badaniach naukowych dowiedziono, że spożywanie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe grupy omega 3 przynosi wymierne korzyści dla naszego zdrowia. Pierwsze obserwacje i badania kliniczne nad kwasami omega 3 dokonane zostały w latach 70, wśród Eskimosów Grenlandzkich, u których zaobserwowano nieobecność zmian miażdżycowych oraz zadziwiająco małą zapadalność na choroby serca i naczyń, cukrzycę, choroby skóry, astmę oskrzelową, a także nowotwory. Obserwacje te powiązano ze szczególną dietą Eskimosów, która obfitowała w organizmy morskie – foki i ryby, zawierające duże ilości kwasów Omega 3 (EPA i DHA).

Do grupy kwasów Omega 3 zaliczamy:

  • EPA- czyli kwas eikozapentaenowy
  • DHA- kwas dokozaheksaenowy

Kwasy EPA I DHA występują głównie w organizmach morskich, z których są pozyskiwane. Produkty uzyskane z organizmów morskich nazywane są potocznie tranem.

W organizmie człowieka kwasy z rodziny n-3 występują m.in. jako składniki fosfolipidów błonowych, a zatem są obecne w dużych ilościach w tkance układu nerwowego, siatkówce oka oraz jądrach.

Przeprowadzono liczne badania naukowe potwierdzające korzyści ze stosowania kwasów omega 3 zarówno w profilaktyce jak i leczeniu schorzeń serca. Mechanizm odpowiedzialny za dobroczynne właściwości tej grupy kwasów w odniesieniu do układu krążenia wynika m.in. z regulacji poziomu przeciw-zapalnych eikozanoidów, czyli hormonów tkankowych, dla których kwasy omega 3 są prekursorami. Do eikozanoidów zaliczamy: prostaglandyny, prostacykliny, tromboksany oraz leukotrieny.

Prostaglandyny są biologicznie aktywnymi związkami występującymi w niemalże każdej komórce. W stanach patologicznych, dzięki różnym rodzajom prostagland, organizm może uruchomić liczne reakcje obronne. W zależności od budowy i funkcji wyróżniamy prostaglandyny PGE1- syntetyzowane bezpośrednio z kwasu DHGLA, które aktywują limfocyty, utrzymują w homeostazie krążenie krwi, zapobiegają nadciśnieniu tetniczemu, działają anty-agregacyjnie i przeciw-zapalnie. Drugą grupę stanowią PGE2 -pochodne kwasu arachidonowego (AA), które wykazują działanie indukujące procesy zapalne.

Metabolizm kwasów omega:

Metabolizm kwasów Omega 3

Kwasy EPA i DHA zapobiegają takim schorzeniom jak: choroby serca, zatory i zakrzepy naczyniowe oraz wpływają hamująco na rozwój niektórych nowotworów. Wykazują również działanie przeciw-zapalne i przeciw-alergiczne. W zakresie gospodarki lipidowej, obniżają one poziom trójglicerydów we krwi i podnoszą poziom dobrego cholesterolu (HDL). Przeprowadzone badania wykazują korzyści ze stosowania omega 3 w prewencji i terapii chorób serca. W dużych badaniach klinicznych (RCT), w którym wzięło udział około 40 000 pacjentów zastosowano kombinacje kwasów EPA i DHA, uzyskując dobre efekty profilaktyczne u zdrowych ochotników, jak również korzystne efekty lecznicze, w istniejących już schorzeniach serca. Wielostronne, korzystne i bezpieczne działanie kwasów omega 3 na układ sercowo-naczyniowy stwarza szerokie możliwości ich wykorzystywania w terapii kardiologicznej.

 

Wielostronne, korzystne i bezpieczne działanie kwasów omega 3 na układ sercowo-naczyniowy stwarza szerokie możliwości ich wykorzystywania w terapii kardiologicznej

 

Kwasy EPA i DHA obniżają poziom trójglicerydów we krwi, na skutek hamowania ich biosyntezy w wątrobie. Wykazano, ze spożywanie kwasów omega 3 pozwala na obniżenie poziomu trój glicerydów nawet o 30%.

Ponadto, kwasy omega 3 obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Mechanizm odpowiedzialny za to działanie to m.in. zwiększenie dostępności tlenku azotu (NO), poziomu prostacykliny (PGI) oraz czynnika rozszerzającego naczynia – tzw. EDRF. Kwasy te wpływają także inhibicyjnie na powstawanie trombosanu TXA2- czynnika kurczącego naczynia oraz prostaglandyny PGE2- substancji odpowiedzialnej za zatrzymanie sodu w organizmie.

Działanie przeciwzakrzepowe kwasów omega 3 polega na zahamowaniu tworzenia takich substancji jak: TXA2, interleukiny 1, lipoproteiny oraz PAF. Wśród mieszkańców Grenlandii obserwowano przedłużony czas krzepnięcia krwi w stosunku do mieszkańców Europy czy Ameryki, co jest związane z przyjmowaniem przez nich dużej ilości omega 3, wraz z pokarmem.

Badano także wpływ kwasów omega 3 na układ immunologiczny. Okazało się, że EPA i DHA wykazują działanie przeciw-alergiczne oraz przeciw-zapalne. Zmniejszając poziom prostaglandyny PGE2 i leukotrienu LTB4 oraz czynnika TNF, które są uważane za bardzo silne induktory procesu zapalnego, kwasy omega 3 mogą być wykorzystane w terapii schorzeń o charakterze zapalnym m.in. reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS), wrzodziejącego zapalenia jelit, astmy, schorzeń atopowych a także wielu innych chorób z autoimmunologicznych.

Kwas DHA wchodzi w skład błon komórkowych, wpływając na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Z tego względu już podczas życia płodowego, w dzieciństwie oraz u ludzi dorosłych, kwas DHA należy dostarczać wraz z pożywieniem(ryby) albo w postaci suplementów diety. Wykazano, że u kobiet w ciąży zbyt niski poziom kwasu DHA może być przyczyną małej masy urodzeniowej dziecka.

Mleko matki zawiera niewielkie ilości kwasów EPA i DHA, ale poziom ten zwiększa się wprost proporcjonalnie do ilości spożywanych kwasów omega 3 w diecie.

Omega 3

Wysoki poziom kwasu DHA w diecie dziecka wpływa korzystnie na jego rozwój umysłowy, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia syndromu ADHD. Kwasy Omega 3 stosowane u dzieci w wieku szkolnym, przyczyniają się do wzrostu koncentracji najmłodszych oraz pozwalają na szybsze uczenie się.

Kwasy omega 3 są także badane pod kątem przydatności w potencjalnej terapii schorzeń nowotworowych. Badania sugerują, że kwasy te mogą ingerować w struktury fosfolipidów błonowych komórek nowotworowych, wykazując wpływ na poziom cytokin, oraz hamując produkcję prozapalnego kwasu AA. Temat ten wymaga jeszcze wielu długoletnich badań.

Należy pamiętać, że przeciętna dieta Europejczyka (może za wyjątkiem niektórych mieszkańców Basenu Morza Śródziemnego) jest uboga w kwasy omega-3. Aby być zdrowym należy spożywać ryby 2-3 razy w tygodniu. W Polsce spożycie ryb jest jednak okoo trzy razy za małe. Spożycie kwasów tłuszczowych omega-3 powinno mieścić się granicach 1000 mg dziennie. Dawka ta jest przeznaczona dla osób zdrowych. Natomiast pacjenci z rozpoznanymi chorobami sercowo-naczyniowymi powinni zażywać je w ilości około 3000-6000 mg dziennie. Badania wykazały także celowość stosowania kwasów omega 3 łącznie ze statynami i fibratami.

SKŁAD:  (zawartość składników w 1 kaps.):

naturalny olej Omega3 1540 mg, 

    kwas eikozapentaenowy 380 mg,

    kwas dokozaheksaenowy 190 mg

inni składniki: d-alfa tokoferol (przeciwutleniacz), żelatyna (otoczka kapsułki).

ZALECANE STOSOWANIE: 1-2 kapsułki 3 razy dziennie w trakcie posiłku.

Omega ważna mega...

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.