Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Jedna ze szczególnych  cech wody – niezwykła zdolność rozpuszczania

Dzisiaj porozmawiamy o jednej z unikalnych właściwości wody – zdolności do rozpuszczania. 

Woda jest przede wszystkim wspaniałym rozpuszczalnikiem w przyrodzie  – tzw. rozpuszczalnikiem polarnym ze względu na spolaryzowanie cząsteczek wody. Potrafi rozpuścić prawie wszystko – jest to tylko kwestia czasu. Rozpuszcza się w niej więcej substancji, niż w jakimkolwiek innym ośrodku. 

Posłuchaj naszego nagrania.

Woda w przyrodzie stanowi roztwór różnorodnych związków, zazwyczaj w postaci soli, ale też i gazów. Prawie 70% wszystkich pierwiastków z tablicy układu okresowego pierwiastków znajduje się w morskiej wodzie. Przypuszczalnie pozostałe 30% również znajduje się w morskiej wodzie.

Wspaniała zdolność rozpuszczania nie zależy od własności chemicznych wody, a od  mocy istniejącej w niej informacji pozwalającej wodzie rozkładać inne substancje – „Informacja ta jest zapisana w wodzie jako «biblioteka programów» współdziałania wody z konkretnymi substancjami.” 

Kropla wody rozpuszcza bez problemu grudkę soli. Aby osiągnąć to inną metodą należałoby podgrzać tę grudkę do temperatury 800 stopni Celsjusza! Jak wielką energią dysponuje więc woda?

To również woda rozpuszcza wszelkie składniki pożywienia, by mogły być przetransportowane do każdej komórki naszych ciał, a przecież każdy z nas ma budowę jonową! Wszystkie cząstki organizmu „trzymają się” razem dzięki oddziaływaniom słabych pól elektromagnetycznych (wiązań wodorowych).

Woda rozpuszcza także substancje dla organizmu zbędne, a następnie transportuje je na zewnątrz. Oznacza to, że jedynie krystalicznie czysta, nienasycona związkami chemicznymi i o odpowiedniej strukturze woda jest w stanie systematycznie wypłukiwać z organizmu wszelkie produkty przemiany materii. 

Wybacz trywializm, ale czy  można zmyć brud z ciała brudną wodą? Czy nasze ciuch może prać w kawie, zupie, pomarańczowym soku czy herbacie?

OK, w takim razie wiemy, że dzięki niezwykłej zdolności do rozpuszczania wszelkich substancji woda wspaniale służy organizmowi. Zastanawia mnie jeszcze jedna jej niesamowita funkcja – jak woda chroni nas przez przegrzaniem oraz przed nadmiernym wyziębieniem? Przygotujemy na ten temat specjalny odcinek i opowiemy o tym fenomenie wody…

Fragmenty o wodzie pochodzą z pubikacji Pana Janusza Dąbrowskiego – autora licznych pozycji o zdrowiu, nawadnianiu organizmu i wodzie.Zapraszam do zapoznania się z publikacją „Woda Fenomen życia” cz. 1 i cz. 2. Książki są dostępne na stronie Pana Janusza www.januszdabrowski.pl – na hasło CUD nabędziecie je  z 10% rabatem.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.