Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.

Złóż wniosek o raty

Możesz sfinansować swój zakup za pomocą 10 nieoprocentowanych rat (RRSO 0%).
Wyślij wniosek - nasz przedstawiciel skontaktuje sie z Tobą i potwierdzi wszystkie formalności, związane z płatnościami ratalnymi.

Imię
Imię
Email
Nr telefonu
Nr PESEL
Polityka prywatnościPolityka prywatności

Zgłaszam się

Czym  jest woda wodorowa i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Jest to woda która jest nasycona wodorem molekularnym, a nasycenie takie możemy uzyskać w warunkach domowych poprzez zastosowanie odpowiednich generatorów.

Woda wodorowa posiada zasadowy odczyn pH oraz silnie ujemny potencjał Redoks. Taki rodzaj wody jest uznawany za o wiele lepiej i szybciej przyswajalny przez organizm. A co dokładnie można zyskać dzięki wodzie wodorowej?

Przede wszystkim eliminuje ona z organizmu wolne rodniki. A oto pozostałe udowodnione efekty wody wodorowej korzystnie wpływające na nasze zdrowie:

 1. Wątroba 

Woda Wodorowa może pomóc chorym na wirusowe zapalenie wątroby. Woda taka w znaczący sposób zmniejsza stres oksydacyjny, a także zmniejsza bliznowacenie u osób, u których wątroba jest niszczona przez wirusy WZW.

Jak czytamy w podsumowaniu badania z 2013 roku podawanie wody wodorowej ilości około 1500 ml 2 razy dziennie przez 6 tygodni poprawiło znaczący sposób czynność wątroby, a także zmniejszyło wskaźniki stresu oksydacyjnego. (odnośniki do badań naukowych poniżej)

2. Ochrona oczu 

Woda Wodorowa zmniejsza uszkodzenia oczu, które były spowodowane zbyt wysokim ciśnieniem krwi.

Istnieją dowody, że Woda Wodorowa może poprawiać regenerację oczu. Niemniej jednak wspomniane badania były przeprowadzone na gryzoniach. 

3. Cukrzyca 

Badanie w którym wzięło udział prawie 40 osób z cukrzycą typu 2 udowodniło, iż picie wody wodorowej w ilości jednego litra przez 2 miesiące,  znaczący sposób zmniejsza insulinooporność.

4.  Paradontoza

Picie sześciu szklanek wody wodorowej w odstępach co dwie godziny przez dwa miesiące znaczący sposób zmniejsza zapalenie dziąseł. Badanie to przeprowadzono w 2015 roku w Japonii.

 5. Choroby autoimmunologiczne 

Woda Wodorowa obniża stan zapalny.  Dlatego może okazać się korzystna u wszystkich osób z chorobami autoimmunologicznymi, które przebiegają ze stanem zapalnym.

W jednej z chorób autoimmunologicznych czyli w reumatoidalnym zapaleniu stawów udowodniono tą zależność. W badaniu przeprowadzonym w Japonii w 2017 roku  udowodniono, że stosowanie wody wodorowej,  już w ilości jednego litra przez jedną dobę, przez jeden miesiąc spowodowało pojawienie się remisji, a co czwarty  pacjent pozbył się większości objawów.

Czy zatem woda wodorowa będzie nowej generacji lekiem przeciwzapalnym?

 6. Otyłość 

Okazuje się, iż stosowanie wody wodorowej bez jakichkolwiek zmian w diecie, przyspiesza spalanie tłuszczów oraz węglowodanów. Jak czytamy w podsumowaniu badania z 2011 roku obecne wyniki sugerują, iż użycie wody wodorowej wykazuje korzyści w otyłości cukrzycy oraz zespole  metabolicznym.

7. Leczenie Onkologiczne

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w 2011 roku w Stanach  Zjednoczonych może być cennym uzupełnieniem w chemioterapii i radioterapii. We wnioskach z tego badania czytamy,  że  codzienne spożycie wody wodorowej  jest  nową strategią terapeutyczną, poprawiającą jakość życia po ekspozycji na napromieniowanie. 

Picie wody wodorowej chroniło tkanki przed stresem oksydacyjnym wywołane wywołanym napromieniowaniem, a co najważniejsze bez pogarszania efektów radioterapii.

8.  Utrata słuchu

Ta informacja jest bardzo cenna dla osób mieszkających w dużych miastach, które są narażone na wysoki poziom hałasu.

Co prawda badania były przeprowadzone na gryzoniach. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że również można je przełożyć na ludzi.

W podsumowaniu badania z 2012 roku z Chin czytamy: Woda bogata w wodór może złagodzić eksperymentalną utratę słuchu, wywołaną hałasem poprzez ochronę komórek ślimaka po intensywnej ekspozycji na hałas.

9. Alergie

Woda Wodorowa może pomóc w alergiach typu 1, czyli zmniejszy reakcję alergiczną na przykład na sierść zwierząt, pyłki  roślin, czy roztocza kurzu domowego.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków uznała wodę wodorową za bezpieczną.  Uważa się że molekularny wodór nie ma znanych skutków ubocznych,  nie jest tak że jest toksyczny przy wysokich stężeniach, co ciekawe niższe stężenia wodoru mają korzystniejsze działania niż wysokie.

Niniejsze opracowanie i linki zebrane zostały przez dr Marka Skoczylasa i przedstawione na jego kanale na Youtube.

Piśmiennictwo:

Wątroba

⇓ WĄTROBA = BMC Gastroenterology December 2019,

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21293445/

⇓  OCZY

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19834032/

 ⇓ CUKRZYCA = Renal Replacement Therapy December 2016, Medical Gas Research December 2011,

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19083400/

 ⇓ PARADONTOZA = KSCE Journal of Civil Engineering May 2018, Volume 22, Issue 5, pp 1827–1839

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4665424/

⇓ REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW = Medical Gas Research December 2015,

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23031079/

 ⇓  OTYŁOŚĆ

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21293445/

⇓ LECZENIE ONKOLOGICZNE

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21116102/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20166892/

⇓ SŁUCH

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1672293011500066
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24945316/

⇓ ALERGIE

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19766097/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20888392/

Jeśli chcesz w swoim domu mieć źródło krystalicznie czystej wody strukturalnej z opcją wody wodorowej – zapytaj – znajdziemy najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie

Czym  jest woda wodorowa i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji

Dowiesz się, w jaki sposób będę mogła Ci pomóc w Twoich wyzwaniach zdrowotnych za pośrednictwem dostępnych mi metod.