Co robić, aby dzieci nie chorowały

joga14352 0009431219s 1280x1024

Nadal mało Rodziców jest świadomych faktu, że przez zmianę nawyków żywieniowych  mogą pomóc dzieciom odzyskać zdrowie, a potem utrzymać je w doskonałej kondycji.

Duża część rodziców nie wie, że może istnieć rodzicielstwo bez problemów takich, jak atopowe zapalenie skóry, astma, choroby uszu, alergie pokarmowe czy inne uczulenia, nawracające infekcje pobudzenie i problemy wychowawcze. My rodzice, w natłoku sprzecznych informacji i faktów gubimy się i koniec z końców nie wiemy, jak karmić nasze dzieci, aby były zdrowe i wykorzystywały maksymalnie swoje możliwości fizyczne i intelektualne.

Nie umkną nam pewnie bombardujące nas ze wszystkich stron statystyki, jakie dotyczą zachorowań na choroby nowotworowe, także u dzieci. Te i inne choroby cywilizacyjne są ściśle związane ze złymi nawykami żywieniowymi, a te właśnie kształtowane są od najmłodszych lat. To właśnie odpowiednie odżywianie w dzieciństwie wpływa na zdolność naszych organizmów do zwalczania komórek rakowych. To dostarczanie odpowiednich składników odżywczych w odpowiednich ilościach przyczynia się do właściwego funkcjonowania narodów i komórek ciała.

Ciała naszych dzieci podobnie, jak nasze nie są niezniszczalne. Jakiekolwiek choćby najsłabsze oznaki choroby, alergii lub niedomagania są sygnałem, aby coś skorygować i poprawić w dotychczasowym stylu życia i żywienia.

Niestety zbyt często biegniemy do przychodni po kolejną receptę na chemiczne środek, który załatwi za nas sprawę i zlikwiduje dokuczliwe objawy choroby. To niestety nie jest rozwiązanie Nasze ciała i ciała naszych dzieci są najinteligentniejszą maszyną, która poprzez symptomy pokazuje nam, co możemy zrobić sami i ulepszyć. Jest wiele książek, publikacji i warsztatów dotyczących tego, że  z większości chorób możemy się wyleczyć sami i to tym, co mamy na wyciągnięcie ręki- odpowiednia dobraną żywnością. W praktyce nie jest to nawet specjalnie skomplikowane. Możemy przyjąć zasadę: im prościej, tym lepiej. Jest mnóstwo potraw, które możemy przygotować w sposób szybki, a jednocześnie zdrowy.

Uważam, że czas poświęcony na zgłębienie tematu odżywiania, jest niezbędną inwestycją, aby patrzeć z radością i satysfakcją, jak nasza pociecha dorasta w pełni sił i zdrowia z radością i entuzjazmem podejmując wyzwania życia.

Jestem zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia, dlatego wyznaję zasadę, że musimy zadbać zarówno o zdrowe ciała naszych pociech, jak i ich harmonijny rozwój emocjonalno-umysłowy. Nierozwiązane problemy emocjonalne naszych dzieci często prowadzą w efekcie do manifestacji różnych objawów chorobowych:

alergii, zaburzeń snu, bólów głowy i brzucha na tle somatycznym, podatności na infekcje, astmy oskrzelowej, agresji, problemów szkolnych, jąkania się, nadpobudliwości.

Kilka lat temu odkryłam terapię doktora Bacha, która fantastycznie działa na dzieci, a dokładnie ich sferę emocjonalno-behawioralną. Piszę o tym tutaj (kliknij), ponieważ zdrowiem koniecznie trzeba zająć się kompleksowo. Stosuję ją z powodzeniem u moich chłopców i całym sercem polecam wszystkim rodzicom w moim otoczeniu.

 

podpis 1