Tematyka życiowa i zdrowotna – WITAJ NA MOJEJ STRONIE

Jako pasjonatka zdrowego stylu życia, diet coach oraz bioenergoterapeuta z Poznania wiem, że aby rozwinąć swój maksymalny potencjał, potrzebujemy

  • zdrowego i silnego ciała,
  • sprawnego umysłu
  • i pozytywnej energii życiowej.

Na tej stronie znajdziesz porady, jak w lekki i łatwy sposób wprowadzić do swojego życia pozytywne nawyki, które w przyszłości zaowocują szczęściem i większym spełnieniem.

Poznasz wachlarz metod nieinwazyjnej diagnostyki stanu zdrowia oparte o najnowsze osiągnięcia naukowe,   terapię Bacha,  które mnie zachwyciły i wybierzesz dla siebie spośród nich te,

które najlepiej Ci posłużą…

Równowaga energetyczna

Oprócz wiedzy o tym, jak zbudowane jest nasze ciało, jak funkcjonują nasze układy i narządy, jak możemy sobie pomagać, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem, już dawno zajęłam się głębszym zrozumieniem tematu zdrowia pod kątem energii.

Coraz więcej metod holistycznych obejmuje również ten aspekt.

Od lat praktykuję bioterapię, sięgałam i testowałam różne metody oraz ich skuteczność stopniowo będę chciała odsłaniać na tym blogu. Jako doświadczony bioenergoterapeuta i dietetyk (https://agnieszkajaroszewska.pl/o-mnie/), uważam, że znajomość własnego systemu energetycznego, w tym świadomość, jak działają nasze myśli, jak możemy kontrolować nasze emocje, co takiego przekazują nam nasze odczucia, jest kluczem do zrozumienia siebie, innych ludzi i otaczającego nas świata.

Wszystko jest energią. Wszystko. Dostrój się do częstotliwości tego czego pragniesz, a w nieunikniony sposób stanie się to Twoją rzeczywistością. Nie może być inaczej. To nie filozofia, to fizyka”

Harmonia z samym sobą i otaczającym światem

Duża część tej strony poświęcona będzie fenomenalnej tematyce terapii kwiatowej dr. Bacha.

Jest to poniekąd naturalna homeopatia służąca nieocenionym wsparciem w zakresie rozwoju osobistego, przepracowywaniu własnych ludzkich słabości, wypracowaniu pozytywnych cech charakteru.

Mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo na stan umysłu wpływa na nasze zdrowie.

Większość chorób i symptomów chorobowych jest bezpośrednim wynikiem niewłaściwych emocji. Negatywne emocje uruchamiają stres, a stres niszczy komórki, zmienia DNA, wpływa na funkcjonowanie narządów i gospodarkę hormonalną.

Złość, lęk, poczucie winy, wyrzuty sumienia, niezadowolenie przyczyniają się do zmiany energetyki naszego ciała, osłabienia życiowych sił, utrudniają proces leczenia i powodują choroby. Wiele tych emocji wynika z naszych złych przyzwyczajeń i nawyków do niewłaściwego, zaburzonego sposobu myślenia.

Niewłaściwa kontrola emocji i złe samopoczucie psychiczne wpływa też negatywnie na nasze relacje z innymi

i sabotuje w osiąganiu sukcesów prywatnych i zawodowych.

Terapia kwiatowa, pomaga w całkowicie naturalny sposób:

przywrócić równowagę w ciele zaburzoną przez negatywne emocje,

zyskać lepszy nastrój,

lepiej zrozumieć siebie i innych,

wykształcić nawyk szybszego podejmowania właściwych decyzji,

zwiększyć swoją efektywność,

zachować spokój pomimo stresujących sytuacji,

łatwiej i szybciej osiągać życiowe cele.

Świadomy rozwój osobisty

Życie od nas wymaga, abyśmy ciągle rozwijali swoje osobiste kompetencje. To już nie zachcianka, to obowiązek.

Aby realizować swoje cele zawodowe i prywatne, musimy się stale rozwijać.

Na tej stronie staram się zamieścić wyczerpujące informacje na temat najchętniej stosowanych metod z zakresu medycyny naturalnej i ucieszy mnie, jak któraś Ci się spodoba i zechcesz sięgnąć po więcej…

Świadome rodzicielstwo

Jak każdy rodzic, przechodziłam własne zwycięstwa i porażki, wdrażałam najróżniejsze metody wychowawcze, aby w efekcie dowiedzieć się, że rodzicielstwo jest po prostu doświadczaniem, codziennym poznawaniem nie tylko samego dziecka, ale przede wszystkim siebie samych.

Dzieci są naszymi najlepszymi nauczycielami

Od lat pomagam rodzicom z mojego otoczenia lepiej zrozumieć swoje dzieci i poradzić sobie z ich emocjami. Wspomagam także zmagania rodziców z chorobami ich dzieci, współpracując ze znanym doświadczonym lekarzem pediatrą homeopatą, dla którego leczenie swoich podopiecznych nie ogranicza się do usuwania objawów, ale zwracania uwagi na przyczyny dolegliwości, związane zazwyczaj z niewłaściwą dietą i zanieczyszczeniem organizmu.

Zachęcam do obserwowania mojej działalności oraz regularnego odwiedzania strony, dzięki temu uzyskasz dostęp do wielu szkoleń oraz konferencji stacjonarnych i online poświęconych tematyce zdrowotnej i rozwojowej w ramach kampanii Żyj świadomie.

Pozdrawiam ciepło.

                 podpis 1