O mnie

Bioenergoterapeuta i dietetyk – poznaj mnie

czyli co chciałbyś wiedzieć,

co powinieneś wiedzieć

i czego możesz się ode mnie dowiedzieć.

Powinniśmy oceniać ludzi przez to jakimi są i co czują, a nie przez pryzmat tego co robią”

Izabela Margańska „Przekazy Duszy”

 

Moja branża – w czym się specjalizuję?

Zdrowie od zawsze było jedną z największych wartości w moim życiu.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym, na kierunku Zdrowie Publiczne, zyskując szczegółową wiedzę o tym, jak od wewnątrz funkcjonują i działają nasze narządy oraz układy, jakie czynniki fizjologiczne i psychologiczne wpływają na kształt naszego zdrowia. Odbyłam praktyki w szpitalu i choć nie jestem lekarzem, miałam do czynienia bezpośrednioz Pacjentami przy okazji pracy w firmach ze sprzętem medycznym.

Na co dzień inspiruję ludzi do zmiany nawyków zdrowotnych, szczególnie w sferze psychosomatycznej. Jestem cenionym bioenergoterapeutą oraz dietetykiem. Sprawdź, jakie metody stosuję podczas bioenergoterapii.

Pracowałam w Centrum Onkologii, firmach medycznych i farmaceutycznych. Aby w pełni wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie, zaczęłam dodatkowo uzupełniać wiedzę z zakresu:

 • naturoterapii,
 • fitoterapii,
 • nutrafarmaceutyki
 • bioeterapii,
 • dietetyki, a dokładnie leczenia schorzeń właściwymi produktami żywieniowymi
 • terapii dr Bacha ekstraktami kwiatowymi

Wszystko to idealnie uzupełniło moją wielką pasję, jaką jest holistycznego podejścia do zdrowia. 

Łączę zatem metody medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, która z czasem coraz bardziej mnie zachwyca.

Dlaczego zgłębiam tematy zdrowotne? (link poniżej)

 

Obserwując wpływ żywienia na zdrowie i możliwość eliminacji za pomocą odpowiednich pokarmów różnych jednostek chorobowych ukończyłam Kurs Ekspert Żywieniowy i Diet Coach, zaktualizowałam wiedzę merytoryczną, a w praktyce stosuję ją codziennie na sobie i dzieciach. I wiedza z tego zakresu chciałabym podzielić się z Tobą na moim blogu.

 

Obserwując wpływ żywienia na zdrowie i możliwość eliminacji z pomocą odpowiedniej diety różnych jednostek chorobowych, ukończyłam Kurs Ekspert Żywieniowy i Diet Coach, dzięki któremu zaktualizowałam wiedzę merytoryczną, którą wykorzystuję w praktyce codziennie w życiu swojej rodziny. Chętnie dzielę się nią również na moim blogu.

Zdrowie holistycznie

Wielu naukowców, laureatów Nagrody Nobla, ludzi z doktoratami z różnych dziedzin, pisarzy, wynalazców utrzymuje, że źródłem zdrowia i choroby jest ZAWSZE ENERGIA W ORGANIZMIE. Uważają oni również, że kiedyś znajdziemy sposób na to, by uporać się z zaburzeniami energii, które są przyczyną każdego problemu zdrowotnego i że w dniu, kiedy to nastąpi, postrzeganie zagadnień związanych ze zdrowiem zmieni się na zawsze. Podpisuję się pod tym twierdzeniem.

Dlatego włączyłam w zakres swojej wiedzy i praktyki medycynę energetyczną i jestem dyplomowanym bioenergoterapeutą.

Zdrowie to przede wszystkim harmonia trzech elementów takich jak: Ciało, Umysł i Dusza. Staram się pomagać dbać o zdrowie w tych trzech aspektach.

 

Rozwój osobisty, czyli PRACA Z UMYSŁEM TO PODSTAWA

Czy tak często używana terminologia „rozwoju osobistego” ma nas szufladkować i stawiać w hierarchii. Moje motto w tym aspekcie brzmi „nie porównuj się z innymi, gdyż z płaszczyzny oceniającego umysłu zawsze znajdą się lepsi lub gorsi od Ciebie, z perspektywy serca wszyscy jesteśmy równie doskonali”.

W kwestii rozwoju osobistego od zawsze interesowałam się psychologią i wiedziałam, że nasz umysł i praca z nim dają niezwykłe możliwości.

Wiele lat temu ukończyłam pierwszy kurs Samokontroli Umysłu Metody Silvy, który przez lata odmieniał mnie i moje życie, gdyż doskonaląc liczne techniki medytacyjne i wizualizacyjne wchodziłam na wyższe częstotliwości pracy mózgu, które łączą świat wewnętrzny i zewnętrzny – PODŚWIADOMOŚĆ, ŚWIADOMOŚĆ I NADŚWIADOMOŚĆ. Zgłębiając nauki psychologiczne, wiedzę medyczną i własne doświadczenia, nauczyłam się i wciąż się uczę wpływu na PODŚWIADOMOŚĆ usuwania negatywnych przekonań i kształtowania pozytywnych nawyków.

Lepszej kontroli własnego umysłu nauczyłam się, zyskując tytuł Praktyka i Mistrza Neurolingwistycznego Programowania. Zgłębiłam wiele metod wykorzystywania własnego umysłu w celu poprawienia stanu zdrowia i kontrolowania własnych emocji, w tym:

 • synchronizację kwantową,
 • dekodykę,
 • usuwanie blokad energetycznych w ciele przez oddech i ćwiczenia,
 • usuwanie negatywnych przekonań, wspierając to terapią esencjami energetycznymi.

 

Moje sposoby na inteligentne zarządzanie emocjami – Potencjał Własnej Wrażliwości

Jako stuprocentowa kobieta przez wszystkie lata mojego życia byłam targana przez różne emocje.

Jeśli jesteś kobietą, to pewnie Ty też możesz się pod tym podpisać. Wieloletnia praca w zakresie rozwoju osobistego pozwoliła mi na pełne wykorzystanie własnej wrażliwości, którą wcześniej uważałam za dość „negatywną cechę osobniczą”. Wiem, że wokół jest mnóstwo kobiet, które nie do końca radzą siebie z własnymi emocjami. Inspiruję je do odkrywania siebie.

Ponieważ kolejne z moich mott życiowych brzmi „zamień truciznę w lekarstwo”, odkryłam, że można wykorzystywać swoją wrażliwość – wtedy nabiera ona niezwykłej mocy i uaktywnia nasz osobisty potencjał.

Z psychologicznego punktu widzenia uzupełniłam pracę własną wsparciem z natury. Szczególne zainteresowanie wzbudziła we mnie fitoterapia, a zwłaszcza esencje kwiatowe, czyli leczenie energią kwiatów. Wierzę, że na leczenie energią kwiatów w przyszłości otworzy się na coraz szersze grono osób świadomych swojego ciała, emocji i życia, a ta uzdrawiająca moc natury otworzy wrota świadomości wielu osobom i poprowadzi ich w osobistej przemianie. Zamieszczam więc na tej stronie więc wiele informacji na ten temat z nadzieją, że i Tobie posłużą w:

 • lepszym radzeniu sobie z negatywnymi emocjami, jak: lęk, stres, niskie poczucie własnej wartości,
 • lżejszym przechodzeniu zmian w życiu, takich jak rozwód, przeprowadzka, śmierć bliskiej osoby,
 • braku asertywności i pewności siebie,
 • pomocy rodzicom dzieci wrażliwych,
 • emocjonalnym wsparciu w leczeniu chorób,
 • odcięciu od przeszłości,
 • wybaczeniu innym,
 • przeciążeniu odpowiedzialnością,
 • zniechęceniu, braku celu w życiu,
 • stanach depresyjnych.

 

Kompetencje miękkie podstawą sukcesu w życiu

Przez około dwanaście lat pracowałam w dziale sprzedaży. Najpierw w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym, potem w krajowych i zagranicznych firmach medycznych jako regionalny kierownik sprzedaży.

Nie mam zamiaru szkolić tu Was z technik sprzedaży. Piszę to tylko dlatego, iż z moich doświadczeń wynika, że ogromny wpływ na sprzedaż i ogólnie na życie mają kompetencje miękkie i na nie – z racji zainteresowań – chcę zwrócić Waszą szczególną uwagę. Nieważne, czy pracujesz w dziale sprzedaży, czy nie, poniekąd wszyscy coś nieustannie sprzedajemy, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Sprzedajemy chociażby swój czas w pracy niezależnie od tego, czy pracujemy dla kogoś, czy dla siebie – sprzedajemy swój czas za walutę.

Nasze życie zawodowe kształtuje ogół wiedzy, umiejętności, doświadczenia i postaw. Kompetencje twarde to cechy konkretne, mierzalne, niezbędne do wykonywania danej pracy. Można je potwierdzić dyplomami, certyfikatami, świadectwami.

Kompetencje miękkie natomiast dotyczą cech psychofizycznych i umiejętności społecznych. Koncentrują się na zachowaniu człowieka, postawach, sposobie bytowania. Dotyczą przede wszystkim zarządzania własną osobą, motywacji oraz umiejętności interpersonalnych. To między innymi kreatywność, umiejętność pracy z emocjami, zarządzanie czasem, motywacja, umiejętność pracy w zespole, dynamizm działania, odporność na stres. O kształtowaniu w sobie pozytywnych cech i postaw, szlifowaniu swojej osobowości i swoich doświadczeniach będę pisać na moim blogu.

O mnie

czyli co chciałbyś wiedzieć,

co powinieneś wiedzieć

i czego możesz się ode mnie dowiedzieć.

Powinniśmy oceniać ludzi przez to jakimi są i co czują, a nie przez pryzmat tego co robią”

Izabela Margańska „Przekazy Duszy”

 

Moja branża

Ponieważ zamierzam publikować treści o tematyce zdrowotnej, chciałabym poprzeć swoją wiedzę w tym zakresie. Zdrowie od zawsze było jedną z największych wartości w moim życiu.

Ukończyłam studia na Uniwersytecie Medycznym, na kierunku Zdrowie Publiczne, zyskując szczegółową wiedzę o tym, jak od wewnątrz funkcjonują i działają nasze narządy i układy, jakie czynniki fizjologiczne i psychologiczne wpływają na kształt naszego zdrowia. Odbyłam praktyki w szpitalu i choć nie jestem lekarzem, miałam do czynienia bezpośrednio z pacjentami przy okazji pracy w firmach ze sprzętem medycznym.

Na co dzień inspiruję do zmiany nawyków zdrowotnych w sferze szczególnie psychosomatycznej.

Pracowałam w Centrum Onkologii, firmach medycznych i farmaceutycznych i to było częścią doświadczenia, aby w pełni wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie w swoje ręce i zaczęłam dodatkowo uzupełniać wiedzę dziedzinami z zakresu:

 • naturoterapii,
 • fitoterapii,
 • bioeterapii,
 • dietetyki, a dokładnie leczenia schorzeń właściwymi produktami żywieniowymi
 • terapii dr Bacha ekstraktami kwiatowymi

Wszystko to idealnie uzupełniło moją wielką pasję, jaką jest holistycznego podejścia do zdrowia. 

Łączę zatem tajniki medycyny konwencjonalnej i alternatywnej, która z czasem coraz bardziej mnie zachwyca.

Dlaczego zgłębiam tematy zdrowotne? (link poniżej)

 

Obserwując wpływ żywienia na zdrowie i możliwość eliminacji za pomocą odpowiednich pokarmów różnych jednostek chorobowych ukończyłam Kurs Ekspert Żywieniowy i Diet Coach, zaktualizowałam wiedzę merytoryczną, a w praktyce stosuję ją codziennie na sobie i dzieciach. I wiedza z tego zakresu chciałabym podzielić się z Tobą na moim blogu.

 

Zdrowie Holistycznie

Wielu naukowców, zdobywców Nagrody Nobla, ludzi z doktoratami z różnych dziedzin, pisarzy, wynalazców utrzymuje, że źródłem zdrowia i choroby jest  ZAWSZE ENERGIA W ORGANIZMIE. Powiedzieli oni również, że kiedyś znajdziemy sposób na to, by uporać się z zaburzeniami energii, które są przyczyną każdego problemu zdrowotnego i że w dniu, kiedy to nastąpi, postrzeganie zagadnień związanych ze zdrowiem zmieni się na zawsze. Podpisuję się pod tym.

Włączyłam  w zakres swojej wiedzy i praktyki medycynę energetyczną i ukończyłam Zawodowy Kurs Bioterapii.

Zdrowie to przede wszystkim harmonia trzech elementów Ciało, Umysł i Dusza, zamierzam publikować tu treści, jak dbać o zdrowie w tych trzech aspektach.

 

Rozwój osobisty czyli PRACA Z UMYSŁEM TO PODSTAWA

Czy tak często używana terminologia „rozwoju osobistego” ma nas szufladkować i stawiać w hierarchii. Moje motto w tym aspekcie brzmi „nie porównuj się z innymi, gdyż z płaszczyzny oceniającego umysłu zawsze znajdą się lepsi lub gorsi od Ciebie, z perspektywy serca wszyscy jesteśmy równie doskonali”.

W kwestii rozwoju osobistego od zawsze interesowałam się psychologią i wiedziałam, że nasz umysł i praca z nim dają niezwykłe możliwości.

Wiele lat temu ukończyłam pierwszy kurs Samokontroli Umysłu Metody Silvy, który przez lata odmieniał mnie i moje życie, gdyż doskonaląc liczne techniki medytacyjne i wizualizacyjne wchodziłam na wyższe częstotliwości pracy mózgu, które łączą świat wewnętrzny i zewnętrzny- PODŚWIADOMOŚĆ, ŚWIADOMOŚĆ I NADŚWIADOMOŚĆ. Zgłębiając nauki psychologiczne, wiedzę medyczną i własne doświadczenia nauczyłam się i wciąż się uczę wpływu na PODŚWIADOMOŚĆusuwania negatywnych przekonań i kształtowania pozytywnych nawyków.

Lepszej kontroli własnego umysłu nauczyłam się zyskując tytuł praktyka i mistrza Neurolingwistycznego Programowania. Zgłębiłam wiele metod mających na celu wykorzystanie własnego umysłu w celu poprawienia stanu zdrowia i kontrolowania własnych emocji począwszy od

 • synchronizacji kwantowej,
 • dekodykę,
 • usuwanie blokad energetycznych w ciele przez oddech i ćwiczenia
 • usuwanie negatywnych przekonań wspierając to terapią esencjami energetycznymi

 

Moje sposoby na inteligentne zarządzanie emocjami- Potencjał Własnej Wrażliwości

Jako stuprocentowa kobieta przez wszystkie lata mojego życia byłam targana przez emocje.

Jeśli jesteś Kobietą, to pewnie Ty też możesz się pod tym podpisać. Wieloletnia praca w zakresie rozwoju osobistego pozwoliła mi na pełne wykorzystanie własnej wrażliwości, którą wcześniej uważałam za dość „negatywną cechę osobniczą”. Wiem, że mnóstwo Kobiet które nie do końca radzą siebie z emocjami. Inspiruję je do odkrywania siebie.

Ponieważ kolejne z moich mott życiowych brzmi „zamień truciznę w lekarstwo” odkryłam, że można wykorzystywać swoją wrażliwość wtedy nabiera ona niezwykłej mocy i uaktywnia nasz osobisty potencjał.

Z psychologicznego punktu widzenia uzupełniłam pracę własną wsparciem z natury. Szczególne zainteresowanie wzbudziła  we mnie fitoterapia, a zwłaszcza esencje kwiatowe, czyli leczenie energią kwiatów. Wierzę, że na leczenie energią kwiatów w przyszłości otworzy się coraz szersze grono osób świadomych swojego ciała, emocji i życia, a ta uzdrawiająca moc natury otworzy wrota świadomości wielu osobom i poprowadzi ich w osobistej przemianie. Zamieszczam więc na tej stronie więc wiele informacji na ten temat z nadzieją, że i Tobie posłużą w:

 • lepszym radzeniu sobie z negatywnymi emocjami, jak: lęk, stres, niskie poczucie własnej wartości,
 • lżejsze przechodzenie zmian w życiu takich, jak rozwód, przeprowadzka, śmierć bliskiej osoby
 • braku asertywności i pewności siebie
 • pomocy Rodzicom dzieci Wrażliwych,
 • emocjonalnym wsparciu w leczeniu chorób,
 • odcięcie przeszłości,
 • wybaczenie innym,
 • przeciążenie odpowiedzialnością,
 • zniechęcenie, brak celu w życiu,
 • stany depresyjne

 

Kompetencje miękkie podstawą sukcesu w życiu

Przez około dwanaście lat pracowałam w sprzedaży. Najpierw w międzynarodowym koncernie farmaceutycznym, potem w krajowych i zagranicznych firmach medycznych jako regionalny kierownik sprzedaży.

Nie mam zamiaru też szkolić Was z technik sprzedaży. Pisze to tylko dlatego, iż z moich doświadczeń wynika, iż ogromny wpływ na sprzedaż i ogólnie na życie mają kompetencje miękkie i na nie z racji zainteresowań chcę zwrócić Waszą szczególną uwagę. Nie ważne czy pracujesz w sprzedaży czy nie, poniekąd wszyscy coś nieustannie sprzedajemy, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Sprzedajemy chociażby swój czas w pracy niezależnie, czy pracujemy dla kogoś czy dla siebie- sprzedajemy swój czas za walutę.

Nasze życie zawodowe kształtuje ogół wiedzy, umiejętności, doświadczenia i postaw. Kompetencje twarde to cechy konkretne, mierzalne, niezbędne do wykonywania danej pracy. Można je potwierdzić dyplomami, certyfikatami, świadectwami.

Kompetencje miękkie natomiast dotyczą cech psychofizycznych i umiejętności społecznych. Koncentrują się na zachowaniu człowieka, postawach, sposobie bytowania. Dotyczą przede wszystkim zarządzania własną osobą, motywacji oraz umiejętności interpersonalnych. To między innymi kreatywność, umiejętność pracy z emocjami, zarządzanie czasem, motywacja, umiejętność pracy w zespole, dynamizm działania, odporność na stres. O kształtowaniu w sobie pozytywnych cech i postaw, szlifowaniu swojej osobowości i swoich doświadczeniach będę pisać na tym blogu.